CHP Giresun Milletvekili adayları 1 Mayıs 2023 Pazartesi günü öğle yemeğinde basın mensupları ile bir araya geldi. 

CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu'nun da yer aldığı etkinlikte CHP Giresun Milletvekili adayları, iktidara geldiklerinde Giresun'da gözle görülür hizmetlerin teker teker gerçekleşeceğini belirttiler.

İl Başkanı Uzunalioğlu, 14 Mayıs'ta iktidara geldiklerinde 1 yıl içerisinde Giresun'un en büyük problemi olan Güney Çevre Yolu projesinin uygulamaya geçirileceğinin sözünü verdi.

Uzunalioğlu son olarak CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Giresun ziyareti öncesinde yaşanan pankart asma krizi ile ilgili şunları dile getirdi; 

Şenyürek; “Giresun’un Yüzde 70’lik Kısmı CHP’li Belediyelere Yetki Vermiştir” Şenyürek; “Giresun’un Yüzde 70’lik Kısmı CHP’li Belediyelere Yetki Vermiştir”

"Şimdi bize uzlaşalım diyorlar, biz yasaya saygılıyız, uzlaşma olmayacak, madem pankart asmak yasak, buna tüm liderlerin Giresun gezilerinde de uyulacak. Bu konudaki görüşümüzü de seçim kuruluna bildirdik." dedi.

Organizasyonda konuşan CHP Giresun Milletvekili adayları da Giresun'a hizmet için var güçleri ile çalışacaklarının sözünü verdiler.