CHP Milletvekili adayı sosyolog eczacı Elvan Işık Gezmiş, geçtiğimiz hafta Giresun'a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı İsmail Karaismailoğlu'nun Güney Çevre Yolu projesine dair tek kelime etmemesinin son derece düşündürücü olduğunu söyledi.

Demokrat Parti belediye başkan adayı İbrahim Ünye Demokrat Parti belediye başkan adayı İbrahim Ünye

WhatsApp Image 2023-05-02 at 14.17.45 (1)

Gezmiş, Giresun Esnaf Sanatkarlar Odası ziyaretinde yaptığı konuşmada, "Giresun'un çevre illerle bağlantısını sağlama noktasında hayati önem taşıyan bu yol için 20 yıldır söz veren AKP hükümetinin Bakanı'nın bu tavrını esefle kınıyorum." dedi.

AKP İktidarının Giresun'a verdiği sözleri tutmadığını vurgulayan CHP milletvekili adayı Elvan Işık Gezmiş şöyle devam etti:

"Komşu illerimiz Ordu ve Trabzon'un çevre yolu sorunu milyar dolarlık harcamalarla çoktan hizmete girmişken Giresun'un bunca yıl ihmal edilmesinde hiç kuşkusuz AKP Giresun milletvekilleri ve il yöneticilerinin de  sorumsuzluğu ortadadır.

20 yıldır hizmet vaadiyle Giresunlu'nun oyunu alan ancak sözlerini tutmayanlara 14 Mayıs'ta Giresunlu cevabını sandıkta verecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

14 Mayıs'tan sonra göreve gelecek olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı ve  Millet İttifakı'nın iktidarında Türkiye kazanacak, dolayısıyla Giresun da kazanacaktır"