Genel Müdürlüğü Ankara’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Bulancak İlçe Başkanlığı kuruluşunu tamamlayarak Bulancak Kaymakamlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfının yetkisiyle faaliyetine başladı.

Mütevelli Heyeti Başkanlığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın Bulancak İlçe Başkanlığı Yönetimi Mustafa Aydın, Ali Yıldız, Sadullah Aydın, Rahmi Zere ve Ali Taşdemir’den oluştu.

TSK Güçlendirme Vakfı Bulancak İlçe Başkanlığı, ilk olarak Bulancak Kaymakamı Ünal Koç’u makamında ziyaret etti. 

Ziyarete; TSK Güçlendirme Vakfı Giresun İl Başkanı Ali Kara ve Bulancak Jandarma Komutanı Yarbay Ersin Erkut’ta katıldı.

Bulancak Belediyesinde maaşlar bugün hesapta Bulancak Belediyesinde maaşlar bugün hesapta

TSK Güçlendirme Vakfı Başkanı Mustafa Aydın, konuyla ilgili  yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu;

“Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın amacı, 3388 sayılı Kanun ile ‘Milli harp sanayimizin geliştirilmesi, yeni harp sanayi dallarının kurulması, harp silah, araç ve gereçlerinin satın alınması suretiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak üzere milletimizin maddi ve manevi desteğini sağlamak’ olarak belirlenmiştir. Büyük Türk milleti ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında kurulu olan gönül köprüsünü sürdürmek ve güçlendirmek için Bulancak olarak elimizden geleni fazlasıyla yapacağız. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin savaş gücünün artırılması amacıyla, yeni yatırımlar yapmak, sermayedarı olduğu şirketlerinin etkin gözetimini, stratejik yönlendirilmesi, aralarında işbirliği ve koordinasyonu sağlayarak savunma sanayiinde gerekli yetenekleri kazanmalarına, sürdürülebilir büyümelerine ve hisse değerlerinin artmasına katkıda bulunacağız.

Bağışçılarımız yapacakları yardımları TSK Güçlendirme Vakfı Genel Merkezinin IBAN hesaplarına yapmaktadır. Bizde yönetim kurulu olarak bağış yapacak vatandaşlarımıza yardımcı olarak Silahlı Kuvvetlerimize katkı sağlayacağız"