Giresun’un ünlü isimleri Can Akangin, Osman Gökçe (Piçoğlu Osman), Kadir Üstündağ ve Ahmet Kaçar ‘Giresun’un Değerleri: ‘Bizim Uşaklar’ adlı tiyatro oyunuyla sahneye taşınıyor.

DOKAP-TÜBİTAK protokolü DOKAP-TÜBİTAK protokolü

Giresun’a değer katmış isimlerin tanıtılacağı tiyatro oyununda, sanatçıların müzikal performanslarıyla izleyicilerin hem kulaklarının pası silinecek hem de değerli sanatçılarımızın genç kuşaklara tanıtılması sağlanacak.

Ertan Kara tarafından kaleme alınan ve Bulancak Replik Tiyatrosu tarafından sahnelenecek tiyatro oyunu, Aralık ayında tiyatro severlerin beğenisine sunulacak.
Giresun’un turizm alanında tanıtımında önemli bir rol üstleneceği beklenen tiyatro oyununda; Şair Can Akengin’i Şenol Yaşar, ‘Dere Boyu Kavaklar’ ve ‘Ordu’nun Dereleri’ gibi önemli türküleri TRT repertuarına kazandıran Kadir Üstündağ’ı Tekin Bingöl, eserleri Zeki Müren, Bülent Ersoy, Müzeyyen Senar gibi ünlü isimlerce seslendirilen Ahmet Kaçar’ı Ertan Kara ve Ünlü Kemençe sanatçısı Piçoğlu Osman’ı ise Semih Baş sahnede hayat vererek seyirciyle buluşturacak. Oyunun yönetmenliğini ise Yaşar Kemal Habiboğlu üstlenecek.