Giresun'da 50 metre Yükseklikten Dökülüyor! Doğaseverlerin Akınına Uğrayacak! İşte İlk Gezi Programı Giresun'da 50 metre Yükseklikten Dökülüyor! Doğaseverlerin Akınına Uğrayacak! İşte İlk Gezi Programı

Giresun Belediyesi sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmalarını sürdürüyor.

Yediden yetmişe her kesime ulaşmayı hedefleyen Belediye, gerçekleştirdiği projelerle gönüllere dokunuyor.

Bu kapsamda, ihtiyaç fazlası, kullanılabilir durumda olan eşyalar Belediye Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşların evlerinden alınarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Veren el ile alan el arasında bir anlamda köprü kuran Belediye ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzlerinin gülmesi için çalışıyor.

8_212

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, insana yapılacak yatırıma büyük önem verdiklerini ve her zaman öncelikleri olduğunu kaydederek: “Şehrimizde ihtiyaç sahibi ailelerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ediyoruz. Ekiplerimizin detaylı incelemeleri sonucu, yeterli geliri olmayan ailelerimizi belirliyoruz. Daha sonra ise hayırsever vatandaşlarımızın evlerinden aldığımız kullanmadıkları eşyaları belediyemizden eşya talebi olan hemşerilerimizin evlerine götürüyoruz.

Yardımlaşma kültürü toplumumuzun en güzel miraslarından birisidir. Şehrimizde yaşayan herkesi kullanmadıkları eşyalarıyla bir başka aileye destek vermeye davet ediyorum. Kullanmadıkları ikinci el eşyalarını ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza vererek ailelerimizin yüzünü güldüren ve aynı zamanda ihtiyaç sahibi hanelerimizin ekonomisine de katkı sunan veya sunacak olan hemşehrilerimize şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.