Alaçam'da ise CHP,Fırat Anarat sonrası ilk defa Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanmaya çok yakın.İş yapamamaktan yakınan esnaf,girdi maliyetleri artan çiftçi,gittikçe alım gücü düşen emekli ve ücretliler,toplumun tüm kesimleri muhalefetin güçlü ismi Zergun Deliorman Demirci etrafında toplanıyor. CHP Alaçam Belediye Başkan Adayı Zergun Deliorman Demirci, Alaçam için projelerini anlattı.

Piraziz Keşfet Fotoğraf Yarışması Piraziz Keşfet Fotoğraf Yarışması

    Sevgili Alaçam Halkı,
Alaçam'ın geleceğine dair projelerimizi vizyonumuzu sizlerle paylaşmak isterim. Kadın bir lider olarak, hizmetlerimizin ve projelerimizin sizinle bütünleştiği bir yönetim anlayışını benimseyerek, Alaçam'ı daha yaşanabilir ve daha güzel bir yer haline getirmek için kararlıyız.
      İlk olarak, mahallelerimizin yol sorunlarına odaklanarak başlayacağız. Yol ağımızı modernize ederek, ulaşımı kolaylaştıracağız. Bununla birlikte, belediyemizin makine parkını düzenleyecek ve gerekli bakımları yaparak, ihtiyaç duyulan makineleri tespit ederek parkımızı güçlendireceğiz.
Alaçam'ı geleceğe hazırlamak adına, bir master plan oluşturarak hızlı bir şekilde yol yapım projelerine başlayacağız ve organize sanayi bölgemizin kurulması için gereken adımları atacağız. Böylelikle, iş imkanlarını artırarak, ekonomimizi güçlendireceğiz.
      Turizm alanında da atağa geçerek doğa ve kültür turizmini destekleyecek,karavan turizmi için altyapı sağlayarak,  bungalov evler inşa ederek ve tarihi konakları restore ederek festivaller düzenleyeceğiz. Bu sayede turizm gelirlerimizi artırarak, ilçemizin ekonomisine katkı sağlayacağız.
     Çiftçilerimize destek olacak, küçük aile işletmelerini destekleyerek girdi maliyetlerini düşürecek ve pazarlamada marka desteği sağlayacağız. Ayrıca, Alaçam'a özgü tarım ve gıda ürünlerine coğrafi işaret alarak, ilçemizin gastronomi değerlerini ekonomiye kazandıracağız.
Halkımıza ücretsiz hizmet sunacak yem kırma ve karma üniteleri tesis edeceğiz. Ayrıca, mobil toprak tahlil aracı ile çiftçilerimize toprak analizi yaparak verimliliği artıracak önerilerde bulunacağız.
     Ayrıca, canlı hayvan pazarı ve mezbahane kurarak, hayvan refahını ve halk sağlığını ön planda tutacağız.
     Şeffaf bir yönetim anlayışıyla, ihaleler ve belediye bütçesi halkımızın takdirine sunulacak.
Yaşlı, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın yanında olacak, onlara gerekli desteği sağlayarak, yaşam standartlarını yükselteceğiz. Engelli vatandaşlarımıza yönelik pozitif ayrımcılık tanıyarak, haklarını koruyacağız.
    Estetiğe ve doğaya önem veren bir Alaçam için çaba gösterecek, peyzaj düzenlemeleri yaparak şehrimizi daha güzel bir hale getireceğiz. Kent konseyi kurarak, tüm Alaçam halkının sesini dinleyecek ve birlikte hareket ederek ilçemizi daha güzel günlere taşıyacağız.
    Saygılarımla,
CHP Alaçam Belediye Baskan Adayı
ZERGUN DELİORMAN DEMİRCİ