Giresun’da muhasebeciler cinnetin eşiğinde! Giresun’da muhasebeciler cinnetin eşiğinde!

Bulancak Sanat Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü 'Açık Denizde' Oyunu ile Kutluyor

Ekim ayından itibaren her Çarşamba perdelerini açan ve Çarşamba gününü Bulancak'ta tiyatro günü ilan eden Bulancak Sanat Tiyatrosu sezonun son oyununu 27 mart çarşamba saat 20.30 da seyircileriyle buluşturmaya hazırlanıyor.
Slawomir Mrozek'in yazıp Mustafa Çolakoğlu'nun yönettiği Açık Denizde ile sezona veda edecek olan BST tüm Bulancak halkını 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nü birlikte kutlamaya davet ediyor.

Açık Denizde oyunu; okyanusun ortasında bir salda yiyecekleri biten üç kişinin hayatta kalma mücadelesini toplumsal bir eleştiri üzerinden izleyicilerine anlatmakta. Olgun Kartal, Burak Baş, Mustafa Çolakoğlu, Mesut Geçici ve Umutcan Yeşiltepe'nin oynadığı oyunda teknik masada Burak Aydın ve Cankut Elmas görev almakta.
Bir yandan yeni oyunu Aşkımızın Gemisi Fındık Kabuğu oyununun provalarına devam eden BST bir yandan da bu yıl 6-11 Mayıs tarihlerinde 23.sünü düzenleyeceği Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri'nin hazırlıklarına başlamış durumda.
Açık Denizde oyunu 27 Mart Çarşamba saat 20.30'da ilçe halk kütüphanesi 75. Yıl tiyatro salonunda ( fiskobirlik karşısı ) ücretsiz olarak sahnelenecek olup BST tüm Bulancak halkını oyuna bekliyor