Whatsapp Image 2024 03 21 At 23.05.19

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, CHP Belediye Başkan Adayı Fuat Köse’nin projelerini taklit olmakla suçlayan AKP Merkez İlçe Başkanı Ekrem Civelekoğlu’nun iddialarına karşı dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bektaş açıklamasında “Sayın Civelekoğlu Atatürk Kültür Merkezi projemizi belediyeye ait olmayan Gümrük Müdürlüğü’nden tahsisli yapıya benzetmek ancak sizden beklenebilirdi. Sadece parke döşeyip aydınlatma yapılan Özgürlük Yolu’nu bizim projemizle kıyaslamak da Biz Özgürlük Yolu’nda altyapı çalışmasını proje olarak sunmuyoruz. Seyir terasları, sosyal alanları, tırmanma parkuru gibi donatılarla turizmi canlandıracak bir projeyi sunuyoruz.

Dünyanın her yerinde özel malzemelerle yapılırken sadece beton döküp boyadığınız yürüyüş ve bisiklet yolu ile vatandaşlarımızın yetinmesini bekleyemezdik ve sahil düzenleme projemizi sunduk. Siz 120 metrekarelik kutu gibi yapıya mı Engelsiz Yaşam Merkezi adını verdiniz gerçekten?”

Başkan Köse Gündeme Oturacak Açıklamalarda Bulundu: “Belediyenin Borcu 11 milyar 714 milyon 880 bin TL'' Başkan Köse Gündeme Oturacak Açıklamalarda Bulundu: “Belediyenin Borcu 11 milyar 714 milyon 880 bin TL''

Karavancılar sizlerle kaç defa görüştüler de sonrasında “tuvalet bari yapın” diyecek noktaya geldiler söyleyin de bilelim Sayın Civelekoğlu”

Ayrıca Bektaş çok ilginç bir de iddia ortaya attı. Bektaş;

 “Bizim mimarlardan ve mühendislerden oluşan değerli bir proje ekibimiz var ve aylardır şehrin ihtiyaçlarına cevap verecek projeler üzerinde çalışıyorlar. Merak ediyoruz siz de projeleriniz için teknik bir ekip kurdunuz mu?

Soruyorum çünkü projeleriniz için mimari bir ekip kurmadıysanız vatandaşa değer vermediğinizi gösterir.

Yok eğer mimari ekip kurduysanız söyleyelim ekibiniz bile projelerinizi gerçekleştireceğinize inanmamış. Bütün projelerinizi google’dan indirmişler bizden söylemesi?

Hadi genel nitelikteki projeler temsili resimlerle ifade edilebilir de vizyon proje diye dev pankartlarla duyurduğunuz projeleri google’dan aşırmak nedir Allah aşkına?

Oturup Hayvan Pazarı’nı İnegöl’den, Kadın Merkezi’ni Diyarbakır Kayapınar’dan aşırdığınızı mı araştırsın Giresun halkı?

Bilgi evi projesini Gaziosmanpaşa’dan,  E-spor Merkezi’ni Tuzla’dan, Planeteryum’u Trabzon’dan, Mahalle İletişim Merkezi’ni Afyon’dan google’da bulabilirsiniz.

Hayvan barınağını New Mexico’dan almışsınız projeci başkan diye dolaşıyorsunuz.

Elinize vermişler google görseli yeni proje diye anlatıyorsunuz. Bakalım yine kandırıldık mı diyeceksiniz? Yoksa Google Belediyeciliği mi yapıyorsunuz?” dedi.