Belediyenin 23 Nisan Programı Yoğun İlgi Gördü. Yürüyüş Coşkulu Geçti, Çocuklar Doyasıya Eğlendi! Belediyenin 23 Nisan Programı Yoğun İlgi Gördü. Yürüyüş Coşkulu Geçti, Çocuklar Doyasıya Eğlendi!

Whatsapp Image 2024 03 22 At 10.28.11Yeniden Refah Partisi Giresun Belediye Meclis Üye Adayı Mustafa Başer: 'Hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat atasözü Giresun Belediyesi'nin son 5 yılını en iyi özetleyen atasözüdür.' 

Giresun Belediyesi'nde ehliyetsiz ve liyakatsiz işlerin dirayetsizliği beraberinde getirdiğini söyleyen Başer; iş bilmezlik, beceriksizlik ve rant merkezi haline gelen Giresun Belediyesi'ni Milli Görüş'ün ahlaklı belediyeciliği ile kamburlardan kurtaracaklarını söyledi.

Başer, sözlerini şöyle devam etti:
'Giresun Belediyesi'nde şirketler üzerinden 1450 personel çalışıyor. 500 civarı da işçi ve memur kadrosu var. Bu muazzam bir potansiyel ve kardeşlerimizin hizmet kabiliyeti yüksek. 
Lakin mevcut durumlarına özet niteliğinde şöyle kısaca bir göz atalım: Ne, nasıl yapılmaz? sorusuna cevap olan ve Giresun'un son 5 yılına sebep olan mevcut yönetimle Giresun Belediyesi'nde;
Sanat Tarihçisi numarataj servisinde, çevre mühendisi emlak servisinde, demir ustası kamyon şoförü olarak, su kanal ustası çöpte, kaldırım taşı ustası masabaşı işte... çalışıyor.
Neden?
Çünkü işin içerisine; iş bilmezdik, siyasi intikam, kin, sevgisizlik, benden olan beri gelsin o da birkaç kişiyi geçmesin mantığı karışmış.
Hal böyle olunca acınacak, hatta ağlanacak tablolar çıkıyor karşımıza...
Ne gibi mi?
Mesela, belediyemizde en az 20 tane demir doğrama ustası varken, demir doğrama işlerinin hizmet alımı ile dışarıdan alınması ne kadar acı değil mi?
Ya da, yola döşediğimiz taşları dışarıdan almamız yetmezmiş gibi belediyenin parke taşı döşeme işini de #dört# (4) personeli olan bir firmanın yapıyor olması... Üzücü değil mi?
1500 kişilik aşevi ve dahi seyyar aşevi olan Giresun Belediyesi'nin iftar yemeklerine harcadığı rakamları biliyor musunuz?
Peki,  Giresun Belediyesi özel günlerde havai fişek ve konfeti harcamalarına ne kadar ödüyor? Akıllara zarar!
Saymakla anlatmakla bitmeyecek bu müsrifilikler zinciri dolana dolana milletimizin boğazına kadar gelmiştir.
Bizler cebinde iki kalem taşıyan, birini kendi şahsi işlerinde diğerini başkanı olduğu belediyenin işlerinde kullanan bir zihniyetin temsilcileriyiz.
 İsrafı ve talanı en büyük ihanet sayıyor ve necip milletimize Giresun'umuza söz veriyoruz. Milli Görüş Belediyeciliği'nin ehliyet ve liyakata verdiği önem yaşanmış gerçekleriyle ortadadır. Üreten, değer katan ve adil bir yönetimle Giresun'umuza Milli Görüş Belediyeciliği'ni kazandıracağız' dedi.