İYİ Parti Piraziz İlçe Başkanı ve emekli öğretmen Emin Pekdemir, önümüzdeki seçimler hakkında ve belediyelerin bazı sıkıntıları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Piraziz'in 20 yılını değerlendiren Pekdemir, şu ifadelerde bulundu;

"Piraziz yaşayan, nefes alan bir şehirdi 20 yıl önce, Piraziz çok şey kaybetti… Gelmesi gereken yere sosyal ve kültürel olarak gelemedi. Alt yapı eksiklikleri giderilemedi ve daha birçok şey. Daha önceki emek veren herkese teşekkür ediyorum. Biz Piraziz'de daha iyisini yapmak için gayret edeceğiz. Kültürel zenginliğini değerlendireceğiz, köftesine Elmasına sahip çıkacagiz. Bunlar için projelerimiz hazır. Üzülerek söylüyorum Piraziz biraz Bulancak’ın gölgesinde, biraz Gülyalı'nın gölgesinde kaldı Piraziz kendinin farkına varamadı."

En etkili aday adayları ve en etkili adayın İYİ Parti'den çıkacağını belirten Pekdemir, "İYİ Parti güçlü bir parti, Genel başkanımızın ittifak olmadan seçimlere girme kararı İYİ partiye gönül veren seçmeni heyecanlandırdı, yerel seçimler İYİ Partinin şahlanmasını sağlayacaktır ben buna gönülden inanıyorum, Piraziz'de İYİ Parti her kesimi kucaklayacak tır. İYİ Parti bu seçimlerde kendi adayıyla seçime katılacaktır. Üzerimizdeki sorumluluğu çok iyi biliyoruz, Hem Türkiye’nin hem de Piraziz’in kaybedecek bir dakikası yok, benim ve İYİ Partili herkesin bu seçimi kazanmak için elinden gelenin fazlası yapacağına inanıyorum. Bu seçimde görevi layıkıyla yapacağımdan, ayrıstırıcı değil birleştirici olacağımdan herkesi kucaklayıp Piraziz'i kültür ve turizm merkezi yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Parola belli başaracağız, birlikte şeffaf bir yönetim olacağı sözünü sizlere veriyorum. Kazanmayı Piraziz'in geleceği için istiyoruz. Piraziz'in geleceği için bizimle aynı çizgide yürüyecek siyasi partilere kapımız açıktır, mantıklı olan her ittifak değerlendirilecektir." ifadelerini kullandı.

"Piraziz’i bir kişi yönetmeyecek, bir ekip yönetecek"

Pekdemir, bazı projeleri hakkında bilgi verdi;

AFAD Başkanı Okay Memis'i hemşehrileri ziyaret etti AFAD Başkanı Okay Memis'i hemşehrileri ziyaret etti

"Ülkemizin en önemli sorunu liyakatsız kişilerin iş başında olması, partimiz bu seçimlere iyi hazırlandı. Partimiz kuruldu kurulalı çalışmalarımıza hiçbir zaman ara vermedik. Partimiz içerisinde oluşturduğumuz tüm sosyal kol faaliyetlerimizle daima sahalardayız. Bu güne kadar onların başarılı azimli özverili çabalarıyla geldik. Bu bağlamda tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, hep birlikte yolumuza devam edeceğiz. Aynı özveriyle seçim çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
 
Piraziz bildiğiniz üzere gerek Giresun'un gerekse Doğu Karadeniz'in giriş kapısıdır bu yüzden Piraziz'e ve Doğu Karadeniz'e yakışacak bir çok projelerimiz var, kültür turizmini canlandıracağız, Konakları atıl durumda bırakmayacağız, Piraziz ile özdeşleşen markaları ön plana çıkaracağız, Pirazizlinin ekonomisini düzelteceğiz, Kültür ve Turizm merkezi haline getireceğiz. Bu konulardaki projelerimiz adaylık süresince tüm kamuoyuyla paylaşılacaktır." 

"Ülkenin kaynak sıkıntısı yok yetersiz yönetim sıkıntısı var"

"Asla kaynak sıkıntısı çekilmeyecektir." diyen Pekdemir, sözlerine şu şekilde devam etti; 

"DOKA, DOKAP bu bölgenin kalkınmasını sağlamak için kurulmuş kurumlardır, Avrupa Birliği özellikle belediyelere karşılıksız destek vermektedir, Piraziz’in bir çok zengini vardır ve unutmayalım ki İYİ Parti bir çok büyük şehirde söz sahibi olacaktır, kardeş belediyeler kurulacak ve kaynak aktarımı sağlanacaktır. Projelerimiz kendi bütçesini oluşturacak şekilde hazırlanacaktır. Ayrıca birçok projesi onaylanmış bu işin duayeni iki tane hocamız vardır. 

Biz aldığımız sorumluluğun farkındayız ve engeller bizi yolumuzdan çeviremez. Ayrıca biz olayı partisel bir mesele haline getirmiyoruz bugün A partisi olur yarın B partisi olur. Lakin Piraziz her zaman Piraziz olarak Pirazizli ye Giresun'a kalacaktır memleketimizin yetiştirdiği üst düzey bir çok bürokrat milletvekili kaymakam vali var. Konu Piraziz olduğu sürece a partisi b partisi ayrımı yapacaklarını düşünmüyorum bilakis memleketleri için elinden geleni yapacakları gibi kendileri de birçok projeye imza atacaklarını düşünüyorum."