Başkan Karadere'den 26 milyonluk borçsuz yatırım!

Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere’nin yeni dönem projeleri arasında yer alan bin kişi kapasiteli Kültür, Kongre ve Düğün Salonu ile 300 araçlık otoparkın temeli törenle atıldı.
Espiye Belediyesine 26 milyon liraya mal olacak olan proje 6 ay içerisinde halkın hizmetine sunulacak. 
Bölgenin en büyük Kültür, Kongre ve Düğün Salonu’nu Espiye kazandıracak olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Karadere, düğün salonun ekonomik durumu olmayan vatandaşlara hiçbir ücret talep edilmeden tahsis edileceğini, ekonomik durumu normal olan vatandaşlara ise sadece masrafları dahilinde tahsis edileceğinin müjdesini de verdi. 
Başkan Karadere, merkezin 1000 kişilik kapasitesi ve 300 araçlık otoparkıyla donatılacağını belirtti. Ayrıca, gençlerden yaşlılara, kadınlardan erkeklere kadar her kesimin farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak bir kültür merkezi olacağını ifade etti. Başkan Karadere, yatırımın toplam maliyetinin 26 milyon lira olduğunu ve belediyenin kendi imkanlarıyla borçsuz bir şekilde tamamlanacağını söyledi.

Giresun’da muhasebeciler cinnetin eşiğinde! Giresun’da muhasebeciler cinnetin eşiğinde!

14E9Aae2 Beed 48B2 Bdd0 7392C886C610
“6 AY İÇİNDE TAMAMLANACAK”
Başkan Karadere, “Espiye’miz için bugün tarihi bir gün. İlçemiz için ihtiyaç olan bir projeye başlıyoruz. 6 ay içerisinde açılışını yapacağız. Ve size söz veriyorum ki bu işletme Espiye belediyesi tarafından işletilecek ve durumu olmayan vatandaşlarımızdan bir lira ücret talep edilmeden burada düğününü yapabilecekler” dedi.
Törene katılan İlçe Kaymakamı Taner Tengir de yaptığı konuşmada, sosyal ve kültürel açıdan önemli olan bu projenin Espiye'nin büyümesine önemli bir katkı sağlayacağını ifade etti.  
Kaymakamlık ve belediye olarak Espiye’yi bir adım daha ileriye götürmenin çabasında olduklarını vurgulayan Kaymakam Tengir şöyle konuştu;
“Belediye başkanımızın söylediği gibi borçsuz yapılan bu yatırım çok önemli. Sizlere hizmet etmekten onur duyuyorum. 4 yıldır köy mahalle ilçe ayırt etmeden çalışıyoruz. Espiye de yapılan değişimler göz önünde, parklar, çevre düzenlemeleri, yollar, asfaltlanan ve betonlanan yollar ve doğal gaza kavuşma gibi başarılar, iş birliği ve dayanışma ile gerçekleşmiştir. Bunlar hep iş birliği ile yapılan işler. Espiye Giresun’a örnek bir ilçe, gıpta ile bakılıyor. İlçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum Espiye, örnek bir ilçe olma yolunda hızla ilerliyor.”
Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Osman Gulben'in duasıyla Espiye Belediyesi Kültür, Kongre ve Düğün Salonu’nun temeli atıldı. 
Espiye halkının yoğun ilgisiyle gerçekleşen etkinlik, ilçenin sosyal ve kültürel hayatına önemli bir ivme kazandırması bekleniyor.