Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 104’üncü yıl dönümü ile “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Giresun’da coşkuyla kutlandı. Bayram münasebetiyle Giresun genelindeki okullarda çeşitli program ve etkinlikler yapılırken, İl Merkezindeki resmi kutlama programı, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün koordinesinde gerçekleştirildi.

Giresun’daki kutlamalar; 19 Mayıs Cuma günü saat 09.30’da Valilik önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunma töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla sona erdi. Çelenk sunma töreninin ardından saat 10:00’da Valilik önünden Atatürk Meydanı’na büyük bir coşkuyla ve kalabalıkla “19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

Atatürk Meydanı’ndaki tören; Giresun Vali Vekili Dr. Davut Sinanoğlu’nun etkinlik alanına teşrifi, alandakileri selamlaması ve bayramlarını kutlamasıyla başladı.

Başkan Köse, İmamoğlu'nu Karşıladı ! Başkan Köse, İmamoğlu'nu Karşıladı !

2023_169_-_14_Kutlama programı: Bulancak Belediyesi Mehteran Takımının, Giresun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Giresun Üniversitesinin halkoyunları gösterisi ile Giresun Güzel Sanatlar Lisesinin konseriyle devam etti.

2023_169_-_11_Program, Gençlik Haftası jimnastik, karate, judo, taekwando, boks, bilek güreşi, masa tenisi, badminton, kort tenisi, basketbol ve bisiklet (dar alan yarışı) gösterileriyle sürdü.

Akabinde mangala oyunları, halat çekme ve çuval yarışı gibi sokak oyunlarıyla devam etti.

Gösteri ve oyunların ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Giresun’da düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

 2023_169_-_27_Etkinlikler Atatürk Meydanı’nda gün boyu sergilenecek olan “Karikatür Sergisi”nin ziyaretiyle sona erdi.

Kutlama törenine; Vali Vekili Dr. Davut Sinanoğlu, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, il protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.