Pınar Aydın adını ilk kez 2004 yılında "Akademi Türkiye" yarışmasında duyduk. Kıvırcık saçları, güzelliği, güçlü sesi ve sempatik tavrıyla kısa sürede dikkat çeken Pınar Aydın yarışma bittiğinde tüm Türkiye'nin tanıdığı isimlerden olmuştu bile.

Ppaa

Kısa sürede şöhret basamaklarını tırmanan Pınar Aydın kariyerine oyuncu olarak devam etmişti.

"Arka Sokaklar", "Akasya Durağı" gibi çok izlenen dizilerde rol alan Pınar Aydın uzun bir süredir oyunculuğa da müziğe de ara verdi,

Şimdilerde Giresun'da yaşayan Arka Sokaklar'ın Pınar'ı eşi ve iki oğluyla sakin bir yaşam sürüyor.

Pppapaaaa

YARIŞMAYLA KADERİM DEĞİŞTİ
2000'lerin başında müzik yarışmaları popülerdi. 2004 yılında o yarışmaların arasına "Akademi Türkiye" de eklendi. Programın en dikkat çeken isimlerinden biri, Pınar Aydın'dı.Sesinin yanı sıra güzelliğiyle de adından söz ettiren Aydın, yarışmayı üçüncü tamamladı. Merhum şarkıcı Barış Akarsu'nun birinci olduğu programda ikinciliği ise Tolga Futacı elde etti.

Paaa

Pınar Aydın, bugün gülümseyerek hatırladığı o yarışmaya katılmasına annesinin vesile olduğunu söylüyor: "Bizim ailede 'doktor, mühendis, avukat olacaksın' gibi bir kural vardır.

Papapappp

Benim üniversite tercihlerimi de annem yaptı ve istediğim bir bölüm olmadığı halde hukuk okumaya başladım. Üniversite için Bursa'dan İstanbul'a gelmiştim ve artık okulun üçüncü sınıfındaydım.

Fındıkta Kırmızı Çizgi: 170 Lira Fındıkta Kırmızı Çizgi: 170 Lira

Paaaas

Rahmetli annem, müzikle ilgilendiğimi bildiğinden 'Akademi Türkiye'nin başvurularını gösterdi. Ben de başvurdum ve kendimi yarışmada buldum. Program başlayınca okulu bırakmak zorunda kaldım, çünkü kameralarla izlenen bir evde kalıyorduk. O yarışmayla kaderim değişti."

'SEKSİ' İMAJI YÜZÜNDEN KORKUYORDUM
Aydın, yarışma sonrasında kendini hiç bilmediği bir dünyanın içinde bulmuş:"Yarışma çok popülerdi ve her yere çağrılıyordum. Ama ben sudan çıkmış balık gibiydim. Ne konuşacağımı dahi bilmiyordum.

Papa

Bizi yarışmaya bağlayan sözleşmelerimiz vardı ve program bittiğinde elim kolum bağlı gibiydi. Hiçbir yere hareket edemiyordum.Ünlü prodüktörlüklerden albüm teklifleri geliyordu, görüşmeye gitmeye çekiniyordum.

Ektiklerim de oluyordu. Açıkçası ürkmüştüm. Piyasaya dair hiçbir şey bilmediğim için. Bir de imajım 'seksi' diye kalmıştı. Beni kullanacaklar düşüncesiyle daha da çok korkuyordum."

Papapapp

Pınar Aydın, "O imaj bir strateji miydi?" sorusuna ise şu yanıtı veriyor: "Yarışmada söylediğimiz şarkıları ve giydiğimiz kıyafetleri biz seçmiyorduk.Oradaki hiçbir şey bana ait değildi. Ben sadece şarkıyı icra eden kişiydim. Yaşım da küçüktü. Hiçbir şey bilmediğim için ses çıkaramıyordum. O yüzden bir afallama süreci yaşadım.

Sözleşmelerle uğraşmak zorundaydım. Süresiz ve kölelik gibi bir sözleşmeydi. O yüzden feshetme kararı almak kolay oldu. Akla hayale gelmeyecek maddeler koymuşlardı."

TÜM PLANLARIM ÇOCUKLARIMIN ÜZERİNE
Pınar Aydın şimdilerde 42 yaşında. Giresunspor Genel Müdürü Harun Ovalıoğlu'yla evli. Eşi ve oğulları Ayaz ve Uğur Berk'le Giresun'da yaşıyor. Aydın, Giresun'a yerleşme nedenini şöyle anlatıyor:

"Eşimin babası vefat edince buraya geldik. Hayatım tamamen değişti. Burada huzurlu bir hayatım var. İstanbul'da boğuluyorum. Buradaki sakinliğe ve huzura çok alıştım.Küçük bir yer olduğu için kimse bir koşturma içerisinde değil. Köye çıkabiliyorsunuz, denize girebiliyorsunuz.Giresun'un tabiatı çok güzel."

Paa

Pınar Aydın, komşularıyla tanışması hakkındaysa "Küçük bir yer olduğu için 'Burada ne işin var' dediler. Hâlâ beni gördüklerinde şaşırıyorlar. Tatile geldim zannediyorlar" diyor.Aydın'a "Peki artık oyunculuğu ve müziği tamamen bıraktınız mı, yoksa ara mı verdiniz?" diye soruyorum. Şöyle yanıtlıyor: "Ben de bilmiyorum.

Ben ne planlasam hayat hep çok farklı gitti. Şu an hayatımı çocuklarım için yaşıyorum. Tüm planımı onlar oluşturuyor. Oyunculuk yapmam için İstanbul'da yaşamam lazım.

Indirkkk

Orada yaşamak istiyor muyum, bilmiyorum. Ufak oğlum Uğur Berk henüz 1 yaşında, onu bırakamam. Eşimin de benim de anne ve babalarımız vefat etti. Öyle çok yakınlarımız olmadığı için çocuklarıma kendim bakıyorum. Onları bırakıp bir şey yapma hayali de kuramıyorum."

Pppppaaa

'ARKA SOKAKLAR'DAN AYRILDIĞIMA PİŞMANIM

Pınar Aydın, bir dönem "Arka Sokaklar"da rol almış, Rıza Baba'nın kızı Pınar'ı canlandırmıştı. Aydın, o diziden ayrıldığı için şimdi pişman olduğunu söylüyor:

"Ben aslında Erler Film'in başka bir projesinde başrol olacaktım. Gülşen Bubikoğlu'nun rol aldığı eski bir filmi dizi olarak çekeceklerdi. Proje iptal olunca beni 'Arka Sokaklar'a dahil ettiler.2 yıl boyunca çalıştım. Sonra ayrılmak istedim. Bu kararı aldığıma da pişmanım. Neden bıraktım, bilmiyorum. 20'li yaşlarda çocukça davrandım sanırım. Gözükaraydım o zaman. Şimdi olsa daha mantıklı davranırdım."Daha sonra eşimle tanışıp evlendim. İlk çocuğum Ayaz dünya ya geldi. Ve oyunculuktan uzaklaştım. Tekrar devam etmek istedim ama hem kilo almıştım hem de çocuğumu bırakmak istemedim."

P A

2015 YILINDA EVLENDİ

Pınar Aydın, 2015 yılında Harun Ovalıoğlu ile evlendi. Çiftin Ayaz ve Uğur Berk adında iki oğlu var.