Belediye Başkanı Köse, 19-23 Mayıs tarihleri arasında başarılı bir şekilde organize edilen festivalin Giresun'un doğal güzelliğini, tarihi, kültürel zenginliğini ve turizm potansiyelini ön plana çıkardığını vurgulayarak, festival kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin Giresun halkı tarafından büyük ilgi gördüğünü ve bu durumun kendilerini son derece mutlu ettiğini söyledi.

Whatsapp Image 2024 05 24 At 11.19.45

Giresunspor Başkanı Emin Eltuğral'dan Görele Belediye Başkanı Hasbi Dede'ye ziyaret Giresunspor Başkanı Emin Eltuğral'dan Görele Belediye Başkanı Hasbi Dede'ye ziyaret

Festival boyunca gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle şehre gelen ziyaretçi sayısının arttığını ve yerel esnafın da bu hareketlilikten olumlu etkilendiğini söyleyen Başkan Köse, festivalin Giresun'un tanıtımına da önemli katkılar sağladığına dikkat çekti.

Başkan Köse, festivale destek olan sponsorlara ve festivalin organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ederek: “Göreve geldikten sonra festivale çok kısa bir süre kalmasına rağmen hazırlıklarımızı başarılı bir şekilde tamamlayarak bu büyük organizasyonu gerçekleştirdik. Festivalimiz gerçekten Giresun’a yakıştı ve olumlu geri dönüşler alıyoruz. Yolda sokakta karşılaştığımız hemşehrilerimiz özlenen festivalin geri döndüğünü ve eski coşkusunu yakaladığını belirterek bizlere teşekkür ediyorlar. Önümüzdeki yıllarda festivalimiz yine aynı coşkusuyla ve farklı etkinliklerle devam edecek. Giresun'un kültürel ve turistik potansiyelin bu tür etkinliklerle daha geniş kitlelere ulaşabildiğini bir kez daha gördük. Bu hedefle birlikte Giresun’umuz için çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 05 24 At 11.19.45 (1)

Whatsapp Image 2024 05 24 At 11.19.45 (2)