Hayırsever vatandaş  Mustafa Cevdet Yerli ve ailesi tarafından Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesine 9 milyon TL  değerinde cihaz alımı yaparak patoloji laboratuvarına yeniden tefriş edilmiştir. 

Hastane patoloji laboratuvarı ilin tek patoloji laboratuvarı olup, 1 Doçent Doktor, 3 Doktor Öğretim Üyesi, 4 uzman hekim, 2 Araştırma Görevlisi doktor ile birlikte 5 Patoloji teknikeri, 1 hemşire ve 2 tıbbi sekreter ile hizmet vermektedir.

İl merkezi ve ilçelerden gelen tüm numunelerin çalışıldığı laboratuvarda; 
2023 yılı Ocak-Eylül verilerine bakıldığında patoloji laboratuvarında hizmet alan hasta sayısı;24252
Patolojik Numune Sayısı; 15321
Sitolojik Materyal Sayısı; 6198
İşlem Sayısı; 121260’dır.

Yüksek rakamlarla birlikte, mevcut cihazların eski olması ve miadını doldurması sebebiyle yenilenme zaruriyeti hasıl olmuştur. 
Bu minvalde hastaneye katkı yapmak isteyen Mustafa Cevdet Yerli ve ailesi tarafından, Hastaneye Cevdet-Fatma Yerli Patoloji Laboratuvarına 2 mikroton cihazı, 1 doku takip cihazı, 1 boyama cihazı, 1 frozen cihazı ve 2 adet bloklama cihazı ile birlikte 3 adet eğitim başlıklı araştırma mikroskopu, 3 adet araştırma mikroskopu ve 1 adet kamera sistemi bağışlanmıştır.

Bakan Koca ‘antibiyotik’ kullanımına ilişkin uyardı Bakan Koca ‘antibiyotik’ kullanımına ilişkin uyardı

img7896-kopyajpg

Laboratuara Açılış Törenine Vali Mehmet Fatih Serdengeçti , AKParti Giresun Milletvekili Ali Temür ,Giresun Ak Parti İl Başkanı  Mete Bahadır Yılmaz, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Erdal Ağar, Giresun il Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, Başhekim Doç. Dr. Fazıl Kulaklı, Patoloji Kliniği İdari Sorumlusu  Dr.Öğr.Üyesi İlkay Çınar, hastane yöneticileri ve çalışanlar katıldı. 

Törende; katkılarından dolayı Mustafa Cevdet Yerli'ye Vali Mehmet Fatih Serdengeçti tarafından, Avni Yerli'ye Milletvekili Ali Temür tarafından, Faruk Yerli'ye Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Ağar tarafından, Mürsel Özbayram'a Ak Parti İl başkanı Mete Bahadır Yılmaz tarafından, Yusuf Emre Özcan'a İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut tarafından, Şenol Yerli'ye ve Cevat Yerli adına Şükrü Yerli'ye Başhekim Doç. Dr. Fazıl Kulaklı tarafından plaket takdim edildi.

img7923-kopyajpg

Törende başhekim Doç. Dr. Fazıl Kulaklı yaptığı açıklamada , "Patoloji laboratuvarımıza, hastaneye ve ilimize yapmış oldukları çok değerli katkılarından dolayı sayın hayırsever vatandaşımız Mustafa Cevdet Yerli beyefendi ve ailesine, ayrıca süreçte çok büyük emek sarf eden ve sürecin olgunlaşmasında büyük katkıları olan Sayın Yusuf Özcan ve Sayın Necati Topatan beyefendilere çok teşekkür eder, merhum Fatma Yerli hanımefendiye Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilerim.
Cevdet-Fatma YERLİ Patoloji laboratuvarımızın, Hastalarımıza, hastanemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum, saygılarımı sunuyorum." dedi.