"Genç Muhafızlar" Hâfızlık Yarışmalarının İl Finalleri Yapıldı "Genç Muhafızlar" Hâfızlık Yarışmalarının İl Finalleri Yapıldı

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Stanford Üniversitesi ve Elsevier işbirliğiyle hazırlanan dünyanın en etkili bilim insanları listesinde Giresun Üniversitesi'nin adını duyuran Prof. Dr. Erol Eğrioğlu, Prof. Dr. İmdat İşcan, Doç. Dr. Fikret Ustaoğlu, Doç. Dr. Salih Dürdü ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen “Tüketici Ödülleri” kapsamında "Bilimsel Çalışma" kategorisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül alan Dr. Öğr. Üyesi Aytaç Erdem’i makamında tebrik maksadıyla kabul etti.

Giresun Üniversitesi'nden emekli olan Prof. Dr. Mükrimin Şevket Güney’in il dışında olması nedeniyle katılım gösteremediği buluşmada Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, hocalardan çalışmalarına dair bilgi aldı. Üniversitenin mevcut durumunun değerlendirildiği, buna dair hocaların fikirlerinin alındığı davette; Rektör Yılmaz Can, kıymetli akademisyenlerin Üniversiteye verdiği katkının çok önemli olduğunu belirtti. Ayrıca elde edilen bu başarıların süreklilik gösterebilmesi ve daha yaygın hale getirebilmesi için Üniversite de tesis edilen akademik barışın önemli olduğunu ve bunun meyvelerini birçok alanda aldığını vurguladı. Bu vesile ile hem şahsı hem de Giresun Üniversitesi ailesi adına kıymetli hocaları hassaten tebrik ederek başarı temennisinde bulundu.