AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Ekrem Civelekoğlu, muhalif parti temsilcilerinin Giresun Belediyesi’ni hedef alan açıklamalarına sert çıktı.

Civelekoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun’a Türkiye Yüzyılında görülmemiş bir yatırımın geride kalan dört buçuk yılda kazandırıldığını ifade etti,

CHP’li Belediye dönemini de çok iyi bildiklerini vurgulayan Civelekoğlu, Giresun Belediyesi’nin bütçesinin artık, otel lobilerinde, plajlarda ve belirsiz fatura karşılığı giderle çarçur edilmediğini ve bu yaşananların muhalif partiler tarafından çabuk unutulduğunun altını çizen Civelekoğlu şöyle konuştu;

“Giresun Belediyesi, işleyişiyle kurumsal yapısıyla artık ‘Gönül Belediyeciliğini’ kazanmış, halkımızın takdir ettiği bir kurum haline geldi. Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu ve ekibinin göreve geldiğinde her gün belediyeye gelen borçları da biliyoruz. Belediye Başkanımız göreve geldiği günden bu yana sizin zihniyetinizin bıraktığı borçları ödüyor. Belediyenin mali açıdan yaşadığı süreç sizin döneminizden Giresun halkına miras kaldı, bunu aklınızdan hiç çıkarmayın. Plajlarda, otel lobilerinde ve belirsiz fatura karşılığı harcanan bütçe giderlerini de unutmadık.

Kimse bizi susuyoruz diye bu dönemleri açmayacağımızı düşünmesin. Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu, 4,5 yıllık süre içerisinde şehrimize belediye imkanlarıyla 2 Milyar TL’yi aşkın bir yatırım yapmış, devletimizin kamu yatırımlarını da Giresun’umuza kazandırmak için seferber olmuştur. Bu gerçekleşen yatırımları da en iyi hemşehrilerimiz bilmektedir. Giresun Belediyesi hizmette bir ivme kazanmışken bu ivmenin daha da artması için belli yüklerin altına girmesi gerekmektedir. Geçmiş yıllara kıyas bile yapılması gülünç halde olan bu durum karşısında vatandaşlarımız da gönül rahatlığıyla biliyor ki Giresun Belediyesi’nin bütçesi artık çarçur edilmiyor.” 

“Geçmiş dönem CHP’li Belediye yönetiminde 10 yıl boyunca şehre kayda değer bir şey yapılmadı.” diyen AK Parti Merkez İlçe Başkanı Civelekoğlu, “Savurganlıktan öte geçemeyen bir zihniyetten artık şehrimize ve insanımıza hizmet eden bir belediye var. Kamburundan yürüyemeyen bir belediye, kamburunu düzeltti ve hızla yürüyor. Elbette ki bir yük vardı ortada. Bu da bütçesel yönetimle ortadan kaldırılması gerekiyor. Her şey ortada. Sayısal olarak da hukuki olarak da… Belediyenin bugünkü bütçesi kadar değeri olan 120’ye yakın sattığınız arsalar Giresun Belediyesi’nin değil miydi? Siz neden sattınız? Sattınız gözle görülür, elle tutulur ne yaptınız? Makine İkmal Müdürlüğü arazisini satıp, personel maaşlarını ödediğiniz zamanını da hatırladınız mı? Şuan maaş ödemeleri, yatırım planlamaları düzenli olan ve geleceğe yönelik iş ve işlemlerde bulunan, bu şehre ve bu şehrin insanına hizmet eden bir belediye var.” diye konuştu.

"Vatandaşımız Her Şeyi Görüyor"

MHP Merkez ilçe başkanı Murat Altın seçildi MHP Merkez ilçe başkanı Murat Altın seçildi

Civelekoğlu, geçmiş dönemde satılan araziler bir yana, 10 yıllık süreçte kazandırılan sadece 7 dönümlük araziye karşılık Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun belediyenin kullanımına 585 bin metrekare arazi kazandırdığını ve şehir estetiği için 100 Milyon TL değerinde kamusallaştırmalar yapıldığını belirtti.

Civelekoğlu, son olarak şunları kaydetti;

“Tabi bu kazanımlar sizin işinize gelmediği için bunları görmüyorsunuz, duymuyorsunuz da… Alkış da beklemiyoruz lakin vatandaşımız her şeyi görüyor ve biliyor. Siz bizi eleştirdiğinizde her zaman önünüze geçmişiniz gelecek. Unutulmasın ki 10 yıl bu şehri yönetmeye çalışan zihniyet, belediyenin bütçesinin iki katı borç bıraktı. Şimdi birçok mega proje ve hizmetin hayata geçtiği süreçte Giresun Belediyesi’nin bütçesinin yarısı kadar borçla hizmete devam etmektedir. Hesap ortada. Tabi hesaptan anlarsanız.”