AKP'nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde MKYK listesi açıklandı. Bazı önemli isimlerin liste dışı kaldığı kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni anayasa mesajı verdi.

MKYK Listesinde Değişiklikler
AKP'nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde seçilecek Merkez Karar ve Yönetim Kurulu listesi belli oldu. Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ve eski Meclis Başkanı Mustafa Şentop, gibi isimler yeni listede yer almadı.

MYK'dan Dışarıda Kalan İsimler
AK Parti'nin mevcut MYK'sından dört isim yeni MKYK listesinde bulunmadı. Bu isimler; Binali Yıldırım, Jülide Sarıeroğlu, Giresun'lu Hemşehrimiz Nurettin Canikli ve Mehmet Ali Zengin olarak sıralandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesine Algida Tepkisi: "Ezenin değil, ezilenin yanında olun" Ordu Büyükşehir Belediyesine Algida Tepkisi: "Ezenin değil, ezilenin yanında olun"

Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede yaptığı konuşmada yeni anayasa mesajı verdi. "Cumhuriyeti gerçek demokrasiyle kucaklaştıracak sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasayı inşallah ülkemize kazandıracağız" dedi. Erdoğan, terörle mücadele, Mescid-i Aksa'ya yönelik duruş ve AK Parti'nin vizyonu hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

whatsapp-image-2023-10-07-at-130650