Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şube Başkanı Oğuzcan Özdemir yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri nedeniyle siyasi parti liderlerine ve genel merkez yöneticilerini listelerde liyakatli adaylaylara yer verilmesi çağrısında bulundu.

Özdemir açıklamasında; "100. yaşını kutladığımız, Büyük Atatürk'ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti ciddi sorunlarla karşı karşıya.Siyasal, ekonomik,kültürel hemen hemen her alanda krizlerle boğuşuyor olmasının yanı sıra ulusça bölünmüş, kaplara  ayrılmış durumdayız.

Ancak, 19 Mayıs 1919 günü Samsun'a çıkan Mustafa Kemal Paşa'nın Nutuk'taki ilk sözleriyle işaret ettiği derin yokluk, yoksunluk ve çaresizlik içinde olmadığımızı da biliyoruz.

Özellikle 2022'den beri yaşadığımız bütün olumsuzluklara, yitirdiğimiz Cumhuriyet kazanımlarına, zedelenmiş ulusal saygınlığımıza karşın;genç ve eğitimli milyanlarımız, özgür ve eşit birey olma bilincine varmış kadınlarımız, laikliğin değerini bilen topluma önderlik edecek aydınlarımız doğru önderlikle buluştuğunda tüm zorlukları aşabildiğini kanıtlamış halkımız ve Atatürkçü Düşünce gibi şaşmaz bir pusulamız var.

Tam anlamıyla bu şartların oluştuğu ve tek adam rejimine son verilmesine kısa bir süre kaldığı bu günlerde ülkemizin geleceğine yönelik tarihi bir seçim sürecinde görev üstlenecek adayların, liyakat sahibi, toplumsal sorunlara hakim, eğitimli ve donanımlı, toplumda da karşılığı olan ve temsil yeteneği bulunan, Atatürk İlke ve Devrimlerine gönülden bağlı, Cumhuriyet'in kurucu değerleri ile örtüşen düşüncelere ve eylem yeteneğine sahip, meslek ve siyaset hayatında bulunduğu görevleri şeffaflıkla ve layıkıyla yerine getirmiş, Laik ve bilimsel eğitimden yana, şehrimizde ve tüm dünyadaki çevre ve ekolojik duyarlılığı olan adayların TBMM'de bizleri temsil etmesi gerekmektedir diye düşünüyoruz.

Umutluyuz!

Tüm siyasi partilerin belirtmiş olduğumuz duyarlılıkla aday belirleme sürecini gerçekleştireceğinden, tüm demeokratik kitle örgütleri ve sendikaların halkımızla ele ele vererek bu mut ve kararlılıkla 2023 seçimlerini Yeniden Atatürk Cumhuriyeti'ne ulaşma yolculuğumuzdaki ilk adım olarak görmekteyiz." ifadelerini kullandı.

MHP İl Başkanı Üniversitede Konferans Verdi. MHP İl Başkanı Üniversitede Konferans Verdi.