A Milli Futbol Takımı, bu akşam saat 22:45'te deplasmanda Almanya ile mücadele edecek.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre,  A Millî Takımımız, hazırlık maçında bu akşam deplasmanda Almanya ile karşı karşıya gelecek. Berlin'deki Olimpiyat Stadı'nda yapılacak maç TSİ 22.45'te başlayacak. Müsabaka TRT 1'den naklen yayınlanacak.

Karşılaşmayı Polonya Futbol Federasyonu'ndan Bartosz Frankowski yönetecek. Frankowski'nin yardımcılıklarını Marcin Boniek ve Jakub Winkler yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi Tomasz Musiał olacak. Müsabakada Paweł Raczkowski VAR, Krzysztof Jakubik ise AVAR olarak görev yapacak.

Almanya ile 27. randevumuz

A Millî Takımımız, Almanya millî takımları ile bugüne dek toplam 26 kez karşı karşıya geldi.

Okul Sporları Bilek Güreşi müsabakaları düzenlendi Okul Sporları Bilek Güreşi müsabakaları düzenlendi

Ay-Yıldızlılarımız, 100 yıllık tarihinde 13 kez Batı Almanya, 5 kez Doğu Almanya, 8 kez de iki ülke arasındaki sınırların kaldırılmasının ardından birleşen Almanya ile karşılaştı. Millîlerimiz bu maçlarda 6 galibiyet, 15 yenilgi ve 5 beraberlik aldı.

Batı Almanya karşısında oynadığı 13 karşılaşmadan sadece 1'ini kazanan, 2'sinde berabere kalan A Millî Takımımız, 10'unda ise sahadan yenilgiyle ayrıldı. Batı Almanya'ya 7 gol atan Ay-Yıldızlılarımız, buna karşın 38 gol yedi.

Doğu Almanya ile tarihinde 5 kez oynayan millîlerimiz, 3'ünü kazanıp, 1'ini kaybetti, 1 maç da berabere bitti. Doğu Almanya'ya 10 gol atan milli takım, kalesinde 5 gol gördü.

A Millî Takımımız, iki ülkenin birleşmesinden sonra Almanya Milli Takımı ile de 8 kez karşılaştı. Bu maçlarda 4 yenilgi, 2 galibiyet ve 2 beraberlik elde etti.