Bulancak Mahallesi ve İsmet Paşa Mahallesi'ni birbirine bağlayan Gıcıklı Köprüsü'nde çalışmalar devam ediyor

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, köprü için, "Bu bölgede yaklaşık 1 ay, 40 gün boyunca rahatsızlık yaşanacak, ancak 40 gün sonra iş tamamlanmış olacak." şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.Bölge halkı ve esnafı 40 gün iş günü içinde yapılması planlanan köprünün 52 gündür yapılması sebebiyle bir araya geldi.

40 iş günü içerisinde yapılması planlanan köprünün 52 gündür yapılmaması sebebiyle esnaflar mağduriyetlerini dile getirdi. Köprü inşaat alanı etrafında bulunan manav, fırın, market, çay ocağı, giyim mağazası ve restoran gibi işletme sahipleri, iş yapamadıkları ve cirolarının ciddi oranda azalması nedeniyle zor günler yaşadıklarını ifade ettiler.

7b19ec10e2e073220a6ed8f103db8ea1

TÜGVA’da TB Çocuk Oyun Odası açıldı  TÜGVA’da TB Çocuk Oyun Odası açıldı 

İnşaat alanına en yakın işletme sahibi Şener Ergüner, “Köprü inşaatı başladığında bize 40 iş günü içerisinde, sorunsuz bir şekilde inşaatın bitirileceğini söylediler. Bizde 40 gün dişimizi sıkıp yenileme çalışmasının bitmesi için sabır göstermeye razı olduk. Ancak yıkımdan sonra yapılan yanlış fizibilite çalışması nedeniyle ilk sorunu yaşadık. İşletmemin olduğu binada çatlak oluştu ve mühürlediler. Sonrasında ise ciddi bir sorun olmadığı belirtilerek mühür kaldırıldı ve işletmemizi tekrar açabildik. Fakat bu sorun sarmalının ilk başlangıcıymış. DSİ’nin köprü inşaatını taşeron bir firmaya verdiğini öğrendik. Ne üstlenici firma ile ilgili bir tabela var nede ortada muhatap. Esnaf olarak bu sorunun çözülmesi için DSİ’den ve taşeron firmadan muhatap arıyoruz. Bu köprü söz verilen tarihte bitmedi. Ne zaman tamamlanacağı konusunda da hiç birimizin bir fikri yok. Bize net tarih vermelerini istiyoruz, bizleri oyalamalarını değil” dedi.

7a24a349d5f362fc46b261ad36ed4c4aBulancak ve İsmet Paşa Mahallesinin kesiştiği, merkezi bir noktada bulunan köprü çalışmaların yavaşladığını belirten esnaflar, “3 gündür herhangi bir işlem yapılmıyor. Köprü inşaatı ile ilgili yanlış çizildiği ve yıkılma ihtimali olduğuna dair yeni bir gündem var. Tabela bile asamadılar. Yapacakları köprünün fotoğrafı bile yok. Ne yapacakları, ortaya ne çıkaracakları bile belli değil. Kime neyi şikâyet edeceğiz. İnsanlar bizim olduğumuz caddeyi artık kullanmıyor. Esnaf taş mı yesin, Bulancak Kaymakamı ve Giresun Valisi yaşanan olay sonrası geldi ve ilgileneceklerini söylediler. Bu mu ilgilenmek, 40 iş gününde yapılması planlanan bir projenin 52 gündür bitmemesi ve daha ne kadar süreceğini bilememek bizlerin tansiyonunu daha çok çıkarıyor. Mağduriyetimizi seslendirmemizden dolayı bizi düşman bellediler. Biz yaşanan ekonomik krizle mi başa çıkalım yoksa yaşadığımız bu sorunla mı? Burası Bulancak, insanlarında bir sabrı var” diyerek tepkilerini gösterdiler.

Kaynak: Yıldız Haber