CHP'li Şenyürek; “İktidar hiç sorumluluğu yokmuş gibi davranıyor” CHP'li Şenyürek; “İktidar hiç sorumluluğu yokmuş gibi davranıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Bulancak İlçe Başkanı Yakup Karakaya, Emekli maaşlarının en düşük asgari ücret düzeyine çıkarılmasını savunduklarını belirtti.

Karakaya, “Büyük bir adaletsizlik var. Devlet, emeklisine 7 bin 500 TL’yi reva görüyor. Biz bunun en düşük asgari ücret düzeyine çıkarılmasını savunuyoruz. Bunu yapacağız diye yola çıktılar, işi döndürdüler seyyanen zam yapacağız, sonra döndürdüler 5 bin TL yaptılar, onu da çalışan emekliye vermediler. Şimdi ortaya çıktı ki, ÇKS’ye mecburen kayıtlı olan arazisiyle geçinmeye çalışan çiftçilere, köylülere, Atatürk’ün milletin efendisi dediklerine bu 5 bin TL’yi de çok gördüler. Biz bu düzenlemeyi Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı olduğu için Anayasa Mahkemesi’ne taşıdık. Herkese verilmesini savunuyoruz. En düşük emekli maaşı asgari ücret olmadan da bu işin de peşini bırakmayacağız. Mağdur edilen, çalışan emeklilerin de hakkını savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.