Giresun Belediyesi, üst geçit engelsiz ulaşım  asansöründe yaşanan hırsızlık hadisesi sonrası kamuoyunu bilgilendirmek adına bir açıklama yayınladı. Yayınlanan yazılı açıklamada;

"Şehrimizin sahil ve deniz ile buluşmasını kolaylaştırmak adına hayırsever iş insanlarımızın desteğiyle kısa bir süre önce faaliyete aldığımız Üst Geçit Engelsiz Ulaşım Asansöründe yaşanan hırsızlık hadisesi ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacımız doğmuştur.

Giresun'da Kaza! 4 Kişi Yaralandı! Giresun'da Kaza! 4 Kişi Yaralandı!

İhbar üzerine söz konusu yerde tahkikat yapan Giresun Emniyet Müdürlüğü ile Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin incelemesi sonucu 2 adet ana kart ve 2 adet sürücü kartının asansör mekanik panolarından söküldüğü tutanak altına alınmış olup, 40 Bin TL’lik kamu zararı tespit edilmiştir.

Gerekli malzeme tedarikinden sonra Üst Geçit Engelsiz Ulaşım Asansörümüz yeniden aktif hale getirilecektir. Bu vicdan dışı hareketi sergileyen şahıs ya da şahısların tespiti için gerekli adli soruşturma başlatılmış olup, süreci hassasiyetle takip etmekteyiz. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız." ifadelerine yer verildi.