Giresun Valiliği, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programını açıkladı.

Zafer Bayramımızın 101. Yıl Dönümü Kutlama Programı aşağıdaki şekildedir:

30 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 10.00'da Hükümet Konağı Atatürk Anıtı Önünde çelenklerin Atatürk Anıtına sunulması, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayacak.

Saat 10.30'da Hükümet Konağı Valilik Makam Katında tebriklerin kabülü yapılacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısında bulundu Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısında bulundu

Saat 11.00'da  Hükümet Konağı Atatürk Anıtı Önünde Vali ve Belediye Başkanı tarafından törene katılanların bayramı kutlanacak. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayrımı mesajı okunacak. 

Programın, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Vali Mehmet Fatih Serdengeçti'nin konuşması ile devam edecek.

Konuşmaların ardından, şiirlerin okunması, Şehit İsmail Bay Halk Eğitim Merkezinin folklör gösterisi ve müzik öğretmenleri tarafından kahramanlık türkülerinin okunması gerçekleştirilecek.

Program, yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ve tören geçidi ile son bulacak.

Hava muhalefeti olması durumunda kutlama töreni aynı tarihte ve saatte 19 Eylül Kapalı Spor Salonunda icra edileceği bildirildi.

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, tüm Giresunluları programa devam etti.