Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay’ın Hassa ilçesindeki bölge esnafı için "Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı" kurulumu aralıksız devam ediyor.

Giresunspor Başkanı Emin Eltuğral'dan Görele Belediye Başkanı Hasbi Dede'ye ziyaret Giresunspor Başkanı Emin Eltuğral'dan Görele Belediye Başkanı Hasbi Dede'ye ziyaret

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda, depremlerde ağır hasar alan ilçede hayatın olağan akışına dönmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, Giresun Valiliği ile Yozgat Valiliği iş birliğinde, Hatay’ın Hassa ilçesine 46 dükkândan oluşan Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı inşaat çalışmaları, 26 Mart Pazar günü başlatılmış, Giresunlu ve Yozgatlı yardımseverlerin katkılarıyla tedarik edilen malzemelerle kurulan merkeze de "Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı" adı verilmişti.

2023_123_10

Hassa’daki çalışmalar için koordinatör vali olarak görevlendirilen Yozgat Valisi Ziya Polat, kısa süre içerisinde tamamlanacak olan iş yerlerinin inşaat çalışmaları ile ilgili olarak “Yozgat ve Giresun Valiliğimiz Tarafından Hassa’da Depremden Etkilenen Esnaflarımızın Kullanımına Sunulacak Esnaf Çarşısında Çalışmalar El Birliğiyle Devam Ediyor.” sözlerine yer verdi.

2023_123_01

Vali Ünlü ise bu paylaşıma istinaden “İnşallah yakında esnafımız kepenk açacak. Teşekkürler Sayın Valim, Teşekkürler Giresun, Teşekkürler Yozgat.” cümlelerini kullandı.

2023_123_07

Çarşı bittiğinde ilçe halkının günlük ihtiyaçlarını gidermesinde öncelikli sektörlerden kura ile belirlenen 46 esnaf, yeni iş yerlerinde mesaiye başlayacak.

Giyim mağazasından berbere, kıraathaneden mobil telefon bayisine farklı alanlardan esnaf; kalıcı konut ve iş yerleri yapılana kadar burada hizmet verecek.