Bir tekstil firmasına verilmek üzere tahsisi kaldırılan ve apar topar yıkılan Organize Sanayi Futbol Sahası, İyi Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu'nun hazırladığı soru önergesi ile yeniden gündeme taşındı.

Temmuz ayında yıkılan futbol sahası hakkında daha önce CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı'da bir soru önergesi vermiş, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'nun ise; "sahanın faal olarak kullanıldığı, sporcu, öğrenci ve vatandaşlara kesintisiz hizmet vermeye devam ettiği” şeklindeki cevabı sonrası Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bakanın bilgilendirilmediği ortaya çıkmıştı.

İyi Partili Eroğlu'nun, partisinin Trabzon milletvekili Hüseyin Örs aracılığıyla TBMM'ye sunduğu önergede şu sorular yer alıyor;

1- Giresun 1.Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan aktif olarak kullanıldığı halde tahsisin iptal edildiği hususu doğru mudur? Doğru ise bu iptalin gerekçesi nedir?

2- iddia edildiği üzere ilgili saha bir firmaya tahsis edilmişse; bu firma hangi firmadır?

3- Giresun 1.OSB'nde icralık veya satılık boş arsalar olduğu söylenmektedir? bu doğru mudur? Doğru ise özellikle futbol sahasının tahsisinin iptal edilerek bir firmaya verilmesinin sebebi nedir?

Ordu Giresun'a Günde 3'er Uçuş! Ordu Giresun'a Günde 3'er Uçuş!

4- Bölgede yaşanan bu durumdan Bakanlığınızın bilgisi var mıdır? yok ise Bakanlığınızın bilgisi dışında tahsisin iptali ve satılmasından kim ya da kimler sorumludur? konu ile ilgili olarak herhangi bir inceleme yapılacak mıdır?