Giresun'un Şebinkarahisar ilçesindeki Şebinkarahisar Yerel Eylem Grubu (YEG) Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti finansman desteğiyle 2023 yıllık uygulama planı doğrultusunda hedeflediği faaliyetleri sürdürüyor. YEG Grubu, ilçede mükemmel dokunuşlara imza atıyor.

Şebinkarahisar Yerel Eylem Grubu,  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti finansman desteğiyle 2023 yılındaki uygulama planlarını bir bir gerçekleştirmeye başladı.

50 METRELİK YÜKSEKTEN AKAN ŞELALEYİ CANLANDIRACAKLAR
YEG Derneği, ilçede gün güzüne çıkartılmayı bekleyen güzelliklerinden biri olan Çağlayan Şelalesinin hak ettiği değeri bulabilmesi için bölgeye mesire alanı oluşturma çalışması başlattı.
50 metrelik yüksekten akan Çağlayan Köyündeki şelaleyi ziyaret edenlerin daha rahat bir şekilde  alanı gezebilmesi ve gerektiğinde de dinlenebilmesi için kamelya ve piknik masaları yapıldı. 

Çağlayan Şelalesi alanına konulan kamelya ve piknik masaları ile birlikte bölgede bir çeşme ve lavabo alanlarının yıl sonuna tamamlanması ve bölgede turizme yönelik destinasyon noktası oluşturmuş olacaklar.

KADIN ÜRETİCİLERE SATIŞ REYONU KURDULAR
Şebinkarahisar Yerel Eylem Grubu, Kadın dernek ve kooperatifleri destekliyor. Kadınların üretimde ve ticarette daha etkin olmalarını sağlamak için ekipman desteği sağladığı Kadınlar Dokuyor Kadın Girişimi Üretim ve İşletme kooperatifine satış ve teşhir reyonu desteği verdi. Ayrıca ulusal turizm fuarlarında hem ilçenin tanıtımı hem de kadınların ürettiği ürünlerin tanıtımı için stand kiralama ve ana giderlerini karşıladı.

Şebinkarahisar'da Off-Road Heyecanı! Şebinkarahisar'da Off-Road Heyecanı!

SPORA DESTEK VERİYORLAR
Gençleri spora teşvik etmek amacıyla yılın üçüncü çeyreğinde Şebinkarahisar Belediyespor işbirliğiyle sporcuların sağlıklı bir geleceğe adım atmalarını sağlamak için ekipman desteği sağladı.

İlçenin adını çeşitli klasmanlardaki spor faaliyetlerinde öne çıkartmak için Şebinkarahisar Spor futbolcularına forma, eşofman, krampon ve antrenman malzemesi desteği verdi.

sebinkarahisar-yeg-3

İLÇEDEKİ DESTEKLERİ SÜRECEK
Şebinkarahisar YEG Derneği Başkanı Fatih Cağcağ’ın yaptığı açıklamada, "Bu faaliyetlerimiz ardından 2023 uygulama planımızın sonuna gelmiş olacağız. Ama süreç burada sonlanmış olmayacak. 2024 yılı içerisinde IPARD III Programı için 5 yıllık faaliyet planı oluşturma çalışmalarına başlayacağız. TKDK'ya sunacağımız ve bu yıldan edindiğimiz bilgi ve tecrübeler ışığında onaylatacağımızı düşündüğümüz Uygulama Planı ile önümüzdeki yıllarda ilçemizdeki projelere destek vermeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.