Giresun'da protokol tarafından yılbaşı gecesi görev başındaki güvenlik güçleri, itfaiye ve sağlık çalışanlarının yeni yılını kutlandı.

Yılbaşı gecesi görevdeki personel ziyaretlerine Aksu Mahallesi'nde bulunan bölge trafik uygulama noktası ile başlayan Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, görevli polislere tatlı ikramında bulunarak denetleme defterini imzaladı.

Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun’da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) Giresun’da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

Serdengeçti ayrıca, uygulama noktasında durdurulan sürücülerle de sohbet ederek çikolata ikramında bulundu.

Daha sonra Teyyaredüzü Mahallesi'ndeki 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü'nü ziyaret eden Vali Serdengeçti, gece boyunca yoğun bir tempoda çalışan ekiplere teşekkür etti.

GCtHUgoXoAAV6mI

Vali Serdengeçti, eşi Belkıs Edige Serdengeçti ile Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret ederek, hastane çalışanlarının ve hastaların yeni yılını kutlayıp sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmelerini diledi.

Yeni doğan ünitesini de ziyaret eden Vali Serdengeçti, 2023 yılının son saatlerinde dünyaya gelen bebeklerin ailelerine göz aydınlığı dileyerek altın taktı.

GCtLm3qWUAA95h-

Batlama Yol Kontrol Noktası'nı ziyaret eden Vali Serdengeçti, görevi başında bulunan jandarma personellerin yeni yılını kutladı.

Serdengecti, "Jandarma teşkilatımızın üstün gayret ve özverisiyle, ilimizin güvenliğini sağlamak adına yaptıkları önemli görevleri takdirle karşılıyor, yeni yılın ülkemize ve ilimize huzur getirmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

GCstvQkXQAE1KYr

Serdengeçti, son olarak Giresun Valiliği içerisinde bulunan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'ne (GAMER) ziyarette bulundu.

Öte yandan il genelinde 942 emniyet, 542 jandarma ve 37 sahil güvenlik olmak üzere bin 521 personel görev aldı. Yine kent genelinde 64 polis devriyesi, 114 jandarma ve 4 sahil güvenlik yüzer unsuru olmak üzere 182 devriye unsuru görevlendirildi.

GCtPJoZWsAAiGza

Ziyaret ve incelemeler sırasında İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı ve İl Jandarma Komutanı Albay Özgür Özer de yer aldı.

Kaynak: AA