Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan 2023 Yılı Valiler Kararnamesi ile Giresin Valiliği'ne atanan İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mehmet Fatih Serdengeçti, bugün düzenlenen karşılama töreninin ardından görevine başladı.

1973 yılında Ordu, Korgan'da doğan ve lise öğrenimini Giresun Atatürk Lisesi'nde tamamlayan Vali Serdengeçti, Giresun Valiliği Girişinde il protokolü tarafından resmi törenle karşılandı.

Şehit yakınları, Gaziler ve Engellilere yüzde 50 indirim Şehit yakınları, Gaziler ve Engellilere yüzde 50 indirim

2023_282_05

Vali Serdengeçti, törenin ardından yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Saygıdeğer Giresunlular, değerli mesai arkadaşlarım, basınımızın güzide temsilcileri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın tensipleriyle Karadeniz bölgemizin eşsiz güzellikler barındıran iline Giresun Valisi olarak atandım. Giresun ilimize ve dolayısıyla siz değerli Giresunlulara hizmet etmek için 21 Ağustos Pazartesi günü itibarıyla görevime başlamış bulunmaktayım. Bu görevin Giresun’umuza ve şahsıma hayırlara vesile olmasını temenni ederek, beni bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın İçişleri Bakanımıza saygı ve şükranlarımı arz ediyorum.

Yeşilin mavi ile birleştiği, her yönüyle muhteşem güzellikler ihtiva eden Giresun’umuzda, siz değerli halkımıza hizmet edecek olmanın büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk getirdiğini öncelikle belirtmek istiyorum.  Cumhuriyetimizin kuruluşunun temellerinin atıldığı Kurtuluş Savaşı’nda düşman işgaline uğramadığı halde tamamı Giresunlulardan oluşan  42’nci ve 47’nci Gönüllü Alaylarını çıkartan bu güzide şehirde ilk Valilik görevime başlamış olmak benim için ayrı bir onur kaynağıdır. Kahramanlıkları ve vatanperverliklerinden dolayı vatanın her sathını savunurken binlerce şehit veren ve bugün Türkiye’de içerisinde sadece Giresun uşaklarının yattığı tek müstakil (Afyonkarahisar-İscehisar’daki Giresun Şehitliği) Şehitliğe sahip bu güzel şehre hizmet edecek olmanın heyecanını yaşıyorum.

Muhteşem doğasıyla, yaylasıyla, kalesiyle, Karadeniz’in yaşanılabilir tek adasıyla, tarihi evleriyle, kültürüyle, turistik mekânlarıyla, kirazı ve fındığı başta olmak üzere yeşilin bin bir tonunu taşıyan bu güzel İlimize ve siz değerli Giresunlulara hizmet etmek benim için büyük bir onur olacaktır. Bu açıdan İlimize karşı üzerimize düşen sorumluluğun farkında ve bilincinde olarak, Giresun’umuzu daha parlak bir geleceğe taşımak için mesai arkadaşlarımla birlikte büyük bir gayretle çalışacağımı ifade etmek istiyorum. 

Valiliğim süresince; başlanmış ve yürütülmekte olan veya planlanmış çalışmaların takibini titizlikle yapmaya devam ederken, Giresun’umuzun eğitim başta olmak üzere sosyal ve ekonomik yönden kalkınmasına, kültür ve turizm alanında gelişmesine yönelik çalışmalarımızı da kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımızla birlikte yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Görev anlayışımız; insana yakışan bir yönetim tarzı çerçevesinde, Giresun’umuzun ve Giresunlu hemşehrilerimizin sorunlarını çözmeye çalışmak olacaktır. Ayrıca halkımıza daha iyi hizmet sunmayı amaçlayan yeni projeleri de İnşallah en kısa sürede planlayıp hayat geçireceğiz.

Giresun’umuza ve Giresunlu hemşehrilerimize hizmet ederken, kamuoyu adına denetim ve bilgilendirme görevini üstlenen basın mensuplarımızla da kamuoyuna doğru ve güvenilir bilginin en kısa sürede ulaşması adına, enformasyon anlamında sürekli yakın ve sıcak bir iletişim içinde olacağız.  Ayrıca bugüne kadar Giresun’umuzda görev yapan bütün Valilerimize ve görevi devraldığım Sayın Valimiz Enver Ünlü’ye şehrimize kattığı değer ve projeler için teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Giresun’umuzda görev yapacak olmanın onuruyla tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı sunarken, görevini büyük bir sorumluluk ile yerine getiren tüm kamu görevlilerimize de başarı dileklerimi iletiyorum.”

2023_282_14