Yangından dolayı yaklaşık 2 aydır evsiz kalan ve akrabalarında yaşamak zorunda kalan yaşlı çift, devletten destek bekliyor.

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinin Diler Köyü Meykel Mahallesinde 6 Ağustos Pazar günü 85 yaşındaki Hulusi ve eşi 84 yaşındaki Hurise Bozoğlu'nun evlerinde çıkan yangın sonucu  2 katlı ahşap evleri kullanamaz hale geldi. Akrabaları dışında kalacak yeri olmayan Hulusi ve eşi Hurise Bozoğlu, yanan evlerinin yeniden yapılması için destek bekleyerek mağduriyetlerini dile getirdi.

Çıkan yangın sonucu mağduriyetlerinin giderilmesi için devlet desteği beklediklerini belirten Hulusi Bozoğlu, Yeni Şebinkarahisar'a yaptığı açıklamada "Şuanda bize gıda yardımı yapıldı. Eşya yardımı da yapılacağı söylendi. Ancak eşyadan önce bize ev lazım. Şuanda çocuklarımda kalıyorum." dedi.

Belediye Başkan Adayı Bakıcı Adaylıktan Çekildi! Belediye Başkan Adayı Bakıcı Adaylıktan Çekildi!

1 Günle Geç Kaldınız Dendi 

Bozoğlu, "Afet desteği alabilmemiz için dilekçe vermemiz gerekiyormuş, ancak bu zor dönemde biz de bunu bilmiyorduk. Kaymakamlığa dilekçe vererek başvuru yapmamız gerektiği bildirildi. Biz çocuklarım vasıtasıyla bu dilekçeyi yazdıktan sonra Şebinkarahisar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na teslim ettik. Ses seda çıkmayınca başvurumuzun durumu sormak için gittiğimiz Kaymakamlıkta bize 1 günle geç kaldığımız söylenerek yardım başvurumuzun onaylanmayacağı bildirildi. Bizim kendi imkanlarımızla evimizi yeniden yapma şansımız yok. Devletimizden destek bekliyoruz." ifadelerini kullandı.