Giresun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut açıklamalarda bulundu. Düzenlenen basın toplantısına Giresun'da bulunan hastanelerin başhekimleri de katıldı. Muhammet Bulut, bir restoranda organize edilen toplantıda, kent merkezindeki hastanelerde geçen yıl bir milyonun üzerinde muayene gerçekleştiğini, bu yılın ilk 5 ayında ise 615 bin 532 vatandaşın muayene olduğunu söyledi. Giresun İl Sağlık Müdürlüğü'nün son altı ay içerisinde yapmış olduğu çalışmaları anlatan Muhammet Bulut, kurumun yaşamış olduğu ilerlemeleri ve eksiklikleri aktardı.

Muhammet Bulut, ''Giresun nüfusu ileri yaşlı nüfusa sahip. İlimizdeki sağlık hizmetini şu şekilde sunuyoruz merkez bünyesinde ve üç tane güçlendirilmiş bölge olarak sunuyoruz'' dedi. Bulut, ''Çoğu hastaneye göre, il genelindeki hekim sayımız olması gereken kapasitede, olması gereken branşlarda hekim ihtiyaçlarımız da mevcut'' dedi.

Covid vakalarında artış olduğuna değinen Bulut, ''Güncel durum olarak vakalarda artış mevcut, özellikle ayaktan vaka sayılarında biraz artış var, yatan hastalarımızda da kısmen artışlar mevcut ama şuan sağlık hizmet durumumuzu aksatacak hiçbir durum yok'' dedi. Giresun'un sağlık anlamındaki sorunlarına da değinen Bulut, çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.