Ülkemizde, her yıl Ocak ayının ilk pazar günü ile başlayan hafta “Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası” olarak değerlendirilmekte; hafta boyunca Verem (Tüberküloz) Hastalığı konusunda bilgilendirilmeler yapılmaktadır. Bu yıl, 01-07 Ocak 2023 tarihleri arasında kutlanan 76. Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası Açılış Toplantısı, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Muhammet Bulut Başkanlığında; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek, Başkan Yardımcısı Dr. Derya Al, Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Esra Çelik, Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Uzm. Dr. Cevriye Ceyda Kolaylı ve Bulaşıcı Hastalıklar Birim Doktoru Dr. Buse Uzal Akıncı’nın katılımıyla gerçekleşti.

Giresun'da Bir Mahallenin Muhtarlık Seçimi Yeniden Yapılacak Giresun'da Bir Mahallenin Muhtarlık Seçimi Yeniden Yapılacak

Toplantıda ilimizin 2022 yılındaki tüberküloz verileri değerlendirilerek; hasta yönetimi, tanı, tedavi ve koruma ile ilgili 2023 yılında yapılması gerekenler tartışıldı. Ayrıca hafta boyunca tüberküloz hastaları, temaslıları ile toplu yaşam alanlarında kalanlar başta olmak üzere halka, sağlık çalışanlarına ve ilimizdeki kamu kurum-kuruluşlarında düzenlenmesi planlanan etkinlikler görüşüldü.