Vali Enver Ünlü ’nün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile eğitim kurumu müdürleri katıldı.

2022_360_01

Öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yapan Vali Ünlü,  tüm branşlardaki öğretmen değişimlerinin okulların açılacağı tarih olan 12 Eylül Pazartesi günündün önce tamamlanmasını istedi. 

Yeni eğitim öğretim yılına okulların fiziki açıdan da tam olarak hazır olmasını isteyen Vali Ünlü, varsa eksikliklerin en kısa sürede tamamlanması talimatı verdi. 

Vali Ünlü, okul aile birliklerinin önemine vurgu yaparak, aile ziyaretlerinin ve veli toplantılarının önemine değindi. Öğretmenlerin yapacakları zümre toplantılarının çok önemli olduğu belirten Ünlü, öğretmenler arasındaki iş birliğinin öneminden bahsetti. 

Başkan Köse Eğitim-Öğretim Sezonunun Sona Ermesi Nedeniyle Mesaj Yayınladı Başkan Köse Eğitim-Öğretim Sezonunun Sona Ermesi Nedeniyle Mesaj Yayınladı

Okul önlerine kadar doğalgaz hattı gelmiş okullarda doğalgaz dönüşümünün mutlaka tamamlanmasını isteyen Vali Ünlü, Temel Eğitimde 10.000 okul projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okulların fiziki durumlarının iyileştirilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini, tüm okulların kütüphanesinin mevcut olduğunu ve kitap içeriklerinin zenginleştirildiğini belirtti.

Giresun’da göreve yeni başlayacak olan öğretmenlerin oryantasyon süreci ile ilgili gerekli çalışmaların özenle yerine getirilmesine vurgu yapan Vali Ünlü, idareciler olarak, her konuda öğretmenlerin yanında bulunduklarının onlara hissettirilmesi gerektiğinin önemine değindi.

LGS ve YKS sınavlarında Giresun ortalamasının Türkiye ortalamasının üzerinde bulunduğunu ifade eden Vali Enver Ünlü, sosyal etkinlikler, TEKNOFEST ve TUBİTAK proje yarışmalarında gösterilen başarılara da değinerek, bu başarılardan memnuniyet duyduğunu belirterek eğitim camiasının tüm paydaşlarına teşekkür ederek başarılarının artarak devam etmesini diledi.

Meslek liselerinin güçlendirilerek ara eleman ihtiyacımızın giderilmesi yönünde ciddi adımlar atıldığını belirten Vali Ünlü, Milli Eğitim Bakanlığının bu yöndeki çalışmalarının takdire şayan olduğunu ifade etti.

TEKNOFEST/Samsun’un bir ayağının Giresun ilimizde yapıldığını söyleyen Sayın Valimiz başarılı bir sınav verdiğimizi öğretmen-öğrenci-veli katılımlarından dolayı çok memnun kalındığını, TUBİTAK, AB ve Erasmus gibi projelerimizin okullarımızda devam ettirilen öğrencilerimizin ufuklarını geliştirilmesi konusunda yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu söyledi.

LGS ve YKS sınavlarında ilimizin ortalamasının Türkiye ortalamasının üzerinde bulunduğunu, ifade eden Sayın Valimiz Giresun ilimizin bu başarısından duyduğu memnuniyeti ve Sosyal etkinlikler, TEKNOFEST ve TUBİTAK proje yarışmalarında gösterilen başarılardan eğitim camiamızın tüm paydaşlarına özellikle teşekkür ederek başarılarının artarak devam etmesini diledi.

Öğrenci Devam-devamsızlıkların muhakkak takip edilmesi gerektiğini belirten Vali Ünlü, özel çocuklarımıza özel ilgi gösterilmesine ve aile eğitimlerinin gerekliliğine dikkat çekerek, onları sosyal hayata adapte etme konusunda faaliyetlerin ve etkinliklerin arttırılmasını istedi.

Vali Ünlü, Sadece akademik başarı değil bunun yanında sosyal, sportif, sanatsal faaliyetlerle de öğrencilerin kendilerini ifade etme becerilerini geliştirmesi gerektiğini, iyi bir öğrenci olmanın yanında iyi bir birey olmanın da çok önemli olduğunu, özellikle dezavantajlı öğrencilerin muhakkak bu tür faaliyetlerin içerisinde yer alması gerektiğini ifade ederek, bu tür faaliyetlerle okullarda disiplin sorunlarının asgari düzeye indirilebileceğini söyledi.

Tüm resmi ve özel okul servis araçlarının denetlenmesi isteyen Vali Ünlü, araç içerisinde taşınan öğrenciden ve hizmeti yürüten servis şoförü ile rehber personellerden okul müdürlüğünün muhakkak bilgisi olması gerektiğini ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından servis çalışanlarına gerekli eğitimlerin verilmesinin öneminden bahsetti.

Vali Ünlü, toplantının bitiminde yeni eğitim öğretim yılının; Giresun’a, ülkemize ve tüm insanlığa fayda getirmesini dileyerek, tüm eğitim paydaşlarına önce sağlık, sonra da başarı ve huzur dileğinde bulundu.