Vali Ünlü ve beraberindeki heyet, 5 Ağustos Cumartesi günü ilk olarak Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımı devam eden kamu binalarına ait inşaatlarda incelemelerde bulundu.

Vali Ünlü, inceleme sonrası yaptığı paylaşımda “Dereli'deyiz... Giresun Milletvekillerimiz ile birlikte ilçede yürütülen çalışmaları yerinde inceliyoruz. Tetkiklerimize belediye binasının inşa edildiği alanda başladık.” sözlerine yer verdi.

2023_270_07

Dereli ilçesi Sütlüce Mahallesi 137 ada 1 parselde yapımı devam eden kamu binaları (Hükümet Konağı, Adliye, İlçe Emniyet Müdürlüğü) ile ilgili de yetkililerden bilgi alan Vali Ünlü, “İlçemizdeki yapı çalışmalarını özenle takip ediyoruz. Emniyet, Adliye ve Hükümet Konağımızın yeni hizmet binalarının inşaat durumunu inceledik, yetkililerden bilgi aldık.” ifadelerini kullandı.

İncelemelerin ardından Dereli İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Enver Ünlü ve beraberindeki heyeti, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım ve Jandarma personeli karşıladı.

2023_270_13

Vali Ünlü, ziyaret ile ilgili “İlçe Jandarma Komutanlığımızda güçlü, cesur ve daima hazır olan Jandarma’larımızla bir araya geldik, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Rabbim tüm güvenlik güçlerimizi korusun, kollasın, muzaffer kılsın.” cümlelerine yer verdi.

Vali Ünlü, Dereli ilçesindeki ziyaretlerine ilimiz turizmi için önemli destinasyon merkezleri olan Göksu Travertenleri ve Kulakkaya Yaylası ile devam etti.

2023_270_16-1

Vali Ünlü, hafta sonunu geçirmek üzere bölgeye gelen ziyaretçilerle bol bol sohbet ederek görüş ve önerilerini aldı.

İncelemeleri sırasında gördüğü eksikliklerin tamamlanması için de ilgililere talimat veren Vali Ünlü, yaptığı paylaşımda “Tabiat harikası! Eşsiz maviliğiyle ziyaretçilerine benzersiz bir görsel şölen sunan Göksu Travertenlerinde yapılacak çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bu güzide destinasyona uğrayınca başka bir dünyanın kapılarını araladığınızı hissediyorsunuz.” sözlerini kullandı.

2023_270_18

Turizm alanlarındaki yaylalarda atlı jandarma devriyeleri uygulaması hakkında da bilgi alan Vali Ünlü, bölge halkının ve bölgeyi ziyaret eden misafirlerin huzur ve güvenliği için her türlü tedbirin alındığını belirterek “Yeşilin en güzel tonlarıyla kartpostallık görüntüler sunan, temiz havasıyla bolca oksijen depoladığınız güzel yaylamızda atlı birliklerimiz huzur ve güvenliğiniz için devriye görevinde!” ifadelerine yer verdi.

Vali Ünlü ve beraberindeki heyet, son olarak Yavuzkemal Belediyesi Sosyal Tesislerini ziyaret etti.

2023_270_20

Artabel Gölleri Tabiat Parkı, Doğa Tutkunlarını Ağırladı Artabel Gölleri Tabiat Parkı, Doğa Tutkunlarını Ağırladı

Vali Ünlü, ziyaret ile ilgili “El birliğiyle sürdürdüğümüz tanıtım faaliyetleri, projeler ve çalışmalarla ilimizin turizm kapasitesini daha da artıracağız.” cümlelerini kullandı.

İnceleme ve ziyaretler sırasında Dereli Kaymakamı Okan Yenidünya ve AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz da yer aldı.

Vali Ünlü, Dereli ziyaretinin öncesinde de AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ekrem Faruk Civelekoğlu'nun oğlu Kaan Fahri'nin sünnet merasimine katıldı.

2023_270_02