35. Ahilik Haftası münasebetiyle ahilik kültürünün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında 13 Eylül Salı günü saat 11.30'da Valilik Makamında gerçekleşen kabulde, Vali Ünlü tarafından; yılın ahisi seçilen Terzi Ahmet Çebeci’nin şed kuşatması yapılarak plaket takdim edildi.

Vali Ünlü, etkinlik kapsamında İlin kalfası seçilen Emirhan Akkaya ile İlin çırağı seçilen Koray Kıran’a da plaket takdim etti.

Şenlikoğlu’na sert sözler Şenlikoğlu’na sert sözler

2022_370_03

Vali Ünlü, 35. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ziyaretle ilgili olarak yapmış olduğu paylaşımda "35. Ahilik Haftası münasebetiyle ilimizde yılın ahisi, kalfası ve çırağı seçilen değerli esnaflarımızla bir araya geldik. Dürüstlüğün, hayırseverliğin, cömertliğin ve yiğitliğin timsali olan tüm esnaf ve sanatkârlarımıza sağlık, afiyet ve helalinden bol kazançlar diliyorum." ifadelerine yer verdi.

2022_370_06

Valilik Makamında gerçekleştirilen kabule; Vali Yardımcısı Muhammet Çiftci, Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım, Giresun Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara ve meslek kuruluşları temsilcileri ile Ahilik Haftası komite üyeleri katıldı.

35. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında; 15 Eylül Perşembe günü Bulancak ve Piraziz ilçelerinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecek olup 17 Eylül Cumartesi günü Yağlıdere'de düzenlenecek olan programla etkinlik sonlandırılacaktır.