Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, eğitim ve kültür alanındaki yenilikleri takip etmek ve başarılı okul projelerine destek sağlamak amacıyla etkin bir şekilde okulları ziyaret etmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, 5 Ocak Cuma günü Giresun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Giresun İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kadim Sanatların Şehri Giresun’dan Tüm Dünya'ya Kadim Sanatların Şehri Giresun’dan Tüm Dünya'ya

Vali Serdengeçti'nin ziyareti sırasında Okul Müdürü Ömer Hakyemez’den okulun tarihçesi, fiziki durumu, öğretmen ve öğrenci sayıları, derslik bilgileri, pansiyon olanakları, personel bilgileri, sosyal aktiviteler, başarı ve dereceler gibi detaylı bilgiler sunuldu.

GDEcvsoXIAA4UEb

Vali Serdengeçti, ziyaretinin ilk ayağında Oyun ve Kodlama Atölyesini ziyaret ederek öğrencilerin çalışmalarını inceledi. Vali Serdengeçti, öğrencilere yönelik projeler ve atölye çalışmaları hakkında hem yetkililerden hem de öğrencilerden bilgi aldı. Özellikle DOKAP tarafından desteklenen ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "İnovatif Düşünme Merkezi Projesi" kapsamında 2022 yılında açılan Oyun ve Kodlama Atölyesi hakkında detaylar paylaşıldı. Atölyede 10 adet notebook, 4 adet MBot2, 4 Arduino proje seti ve 3D yazıcının bulunduğu ifade edildi. Ayrıca, blok tabanlı kodlama ve robotik kodlama kursları verildiği belirtildi.

Atölye ziyaretinin ardından okçuluk dersi alan öğrencilerle bir araya gelen Vali Serdengeçti, öğrencilerin motivasyonunu artırmak amacıyla bu tür etkinliklerin önemine değinerek, öğrencilerin başarılarının devamını diledi.

GDEdHh2WoAAaJzV

Okulun Konferans Salonu’nu da inceleyen Vali Serdengeçti, salonun düzenlemesi, kültürel etkinlikler, konferanslar ve diğer organizasyonlar hakkında ayrıntılı bilgiler aldı.  Öğrencilerin sahne aldığı etkinliklerin ve düzenlenen projelerin katılım ve ilgi düzeyleri hakkında da bilgiler edinerek bu etkinliklerin öğrenci gelişimine katkısını değerlendirdi.

Ziyaretin bir diğer durağı Müzik ve Tasavvuf Atölyesi oldu. Atölye hakkında bilgiler paylaşıldı ve özellikle Din Öğretimi Genel Müdürlüğü SADÂ Kültür Edebiyat ve Sanat Programı kapsamında yürütülen “Gönül Penceresinden Nağmeler” projesi kapsamında açıldığı belirtildi. Ayrıca, atölyenin yapım aşamasında olduğu ve açılış töreninin Ocak 2024’te yapılması planlandığı belirtildi.

GDEctA9WcAA4MvB

Sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenler odasında Vali Serdengeçti ile öğretmenler arasında okuldaki eğitim süreçleri, öğrenci başarıları ve geleceğe yönelik planlar hakkında sohbet gerçekleştirildi.

Ziyaret kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu da hazır bulunurken, okul yönetimi ve öğrenciler, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti’nin ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.