Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun’a yönelik stratejik iş birliği ve gelişim amacıyla kurum ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda  Vali Serdengeçti, 23 Ağustos Çarşamba günü sırasıyla İl Jandarma Komutanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek, brifingler alıp, incelemelerde bulundu.

İlk olarak Vali Serdengeçti, İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. Vali Mehmet Fatih Serdengeçti’yi, ilgili Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Giresun İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer ve Jandarma personeli karşıladı.

Tören Mangasını selamlayan Vali Serdengeçti, Jandarma Şeref Defteri’ni imzalamasının ardından Giresun İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer ve yetkililerden bilgi aldı. Burada alınan kapsamlı brifingde; güvenlik konuları, güncel operasyonlar ile jandarma biriminin öncelikli görevleri ve stratejik hedefleri, detaylı bir şekilde paylaşıldı.

2023_290_05

 Vali Serdengeçti, jandarma personelinin özverili çalışmalarını takdir ederken, şehir güvenliğinin sağlanmasında jandarmanın rolünün büyük olduğunu vurguladı.

Ardından  Vali, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdi. Vali Serdengeçti’yi ilgili Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu, İl Özel İdare Genel Sekreter V. Erdem Kılavuz ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Sedat Kurnaz ve personeller karşıladı.

2023_290_15

Çevre koruma, şehir planlaması ve çevre bilinci gibi konuların ele alındığı brifingde, çevre yönetiminin ve sürdürülebilir kalkınmanın önemi vurgulandı.  Vali Serdengeçti, şehrin geleceği için çevre ve şehircilik alanında atılacak adımların kritik olduğunu ifade etti.

İl Özel İdaresi ziyaretinde ise  Vali Serdengeçti, altyapı çalışmaları, yol yapım projeleri ve kırsal kalkınma hakkında yetkililerden bilgi aldı. İl Özel İdaresinin şehirdeki altyapı ve kalkınma projelerine verdiği destek üzerine istişarelerde bulunuldu. Vali Serdengeçti, ilçeler arası eşitlik ve kırsal bölgelerin gelişimi için yapılacak yatırımların taşıdığı önemi vurgulayarak, bu alanda koordinasyonun artırılması gerekliliğine dikkat çekti.

Şebinkarahisar İmam Hatip Ortaokulu 40. Dönem Mezuniyet Buluşmasında Bir Araya Geldi Şebinkarahisar İmam Hatip Ortaokulu 40. Dönem Mezuniyet Buluşmasında Bir Araya Geldi

2023_290_25Son olarak Sayın Valimiz, İl Emniyet Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdi. Tören Mangasını selamlayan Vali Serdengeçti, Emniyet Şeref Defteri’ni imzalamasının ardından emniyet çalışmaları, suçla mücadele ve trafik güvenliği gibi konularda İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı’dan brifing alarak emniyet teşkilatının önemli görevlerini yakından inceledi.

Sayın Valimiz, Emniyet teşkilatının şehirdeki güvenliğin teminatı olduğunu belirterek, emniyet personelinin özverisi ve gayretini takdir etti.