Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun’da aşırı sağanak yağışların neden olduğu taşkınların ardından bölgede incelemelerde bulundu.

Giresun'da 2 Eylül Cumartesi günü akşam saatlerinde başlayan sağanak yağışlar, şehir merkezi ve çevresinde su birikintileri oluşturarak yaşamı olumsuz etkiledi.

Aşırı yağış sonucunda Hacısiyam Mahallesi Sazbeyi mevkisinde bulunan bazı iş yerlerinin zemin katları da sular altında kaldı. Belediye yetkilileri ve iş yerlerinin sahipleri, su baskınlarıyla başa çıkmak için gece boyunca yoğun bir çaba gösterdi.

2023_315_02

Bu kapsamda 4 Eylül Pazartesi günü Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu ile birlikte bölge esnafına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Görevden Dönen Kahraman Askerlerimizi Karşıladı Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Görevden Dönen Kahraman Askerlerimizi Karşıladı

Yetkililerden bilgi alan Vali Serdengeçti ve Başkan Şenlikoğlu, bu ziyaretler sırasında bölge esnafının taleplerini ve sorunlarını dinledi. Vali Serdengeçti ve Başkan Şenlikoğlu, bölgedeki su baskınlarının etkilerini inceleyerek gerekli önlemleri almaya kararlı olduklarını belirtti.

Vali Serdengeçti, bölgedeki incelemelerinin ardından “Belediye Başkanımız Av. Aytekin Şenlikoğlu ile birlikte ilimizde görülen sağanak yağışlar sonucu su baskınlarına maruz kalan iş yerlerimizi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Ekiplerimiz sahada zarar tespit çalışmalarına devam ediyor. Cenab-ı Hak beterinden korusun.” sözlerine yer verdi.

2023_315_08

İncelemeler sırasında; İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer, Defterdar Mesut Akbulut, AFAD ve Giresun Belediyesi yetkilileri de hazır bulundu.

Giresun'da yaşanan yoğun yağışlar sonucunda oluşan su birikintileri ve su baskınlarıyla başa çıkmak için ilgili kurumlar ve yetkililer çalışmalarını sürdürüyor.