Vali Mehmet Fatih Serdengeçti ve eşi Belkıs Edige Serdengeçti, “Aile Çalıştayı” programına katıldı.

Milletvekili Sibel Suiçmez 23 Nisan Sergisini Ziyaret Etti Milletvekili Sibel Suiçmez 23 Nisan Sergisini Ziyaret Etti

Giresun Valiliği himayelerinde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün koordinasyonunda gerçekleştirilen çalıştay, 25 Eylül Pazartesi günü saat 09.00'da Giresun Doğa Kolejinde başladı.

Vali Serdengeçti ve eşi, ailenin güçlendirilmesi, eşitlik, adalet, sosyal kalkınma, çevre, teknoloji, dijitalleşme gibi konuların ele alındığı çalıştayın açılışına önemli bir destek verdiler.

2023_359_04

Çalıştayın açılışında Vali Serdengeçti, ailenin toplumsal yapı içindeki önemine vurgu yaparak, ailenin korunması ve desteklenmesinin toplumun genel refahına büyük katkı sağlayacağını belirtti. Ayrıca, çalıştayın ailelerin ekonomik ve sosyal yönden desteklenmesi, evlilik ve aile hayatına yönelik farkındalık düzeyini artırma, afet ve acil durumlar için ailelerin hazırlıklı olmaları gibi konularda önemli çözüm yolları sunacağına inancını dile getirdi.

Vali'nin eşi Belkıs Edige Serdengeçti ise ailenin toplumun temel taşı olduğunu ve aile içi ilişkilerin güçlendirilmesinin herkesin sorumluluğu olduğunu ifade ederek, çalıştayın bu yönde önemli adımlar atılmasına vesile olmasını temenni etti.

2023_359_02

Çalıştaya Vali Serdengeçti ve eşi Belkıs Edige Serdengeçti, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu’nun eşi Meryem Şenlikoğlu ile Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Modaoğlu ve davetliler katıldı.