Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Piraziz’de ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Vali Serdengeçti, 25 Ağustos Cuma günü ilk olarak Piraziz Kaymakamlığını ziyaret etti. Piraziz Kaymakamı Kezban Yerlikaya’dan Kaymakamlık binasında ilçenin idari ve sosyal yapılanması hakkında detaylı bir brifing alan Vali Serdengeçti, ardından Piraziz İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Vali Serdengeçti, emniyet ve jandarma birimlerinin yetkililerinden güvenlik ve kamu düzeninin sağlanması konularında bilgi aldı. Emniyet ve Jandarma ziyaretiyle ilgili paylaşım yapan Vali Serdengeçti, “Piraziz'de kahramanlarımızda birlikteyiz... Her zaman ve her koşulda kıymetli vatandaşlarımızın huzur, esenlik ve güvenliği için azimle vazifemizi ifa edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İlçe Jandarma Komutanlığındaki ziyaret ve incelemelerin ardından yapımı devam eden Piraziz Hükümet Konağından incelemelerde bulunan Vali Serdengeçti, çalışmalar hakkında Kaymakam Yerlikaya'dan bilgi alarak binanın biran önce tamamlanıp hizmete açılması talimatı verdi.

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Bölük, "Giresun'dan İki Firma Türkiye'nin İlk 500'ünde" Giresun Ticaret Borsası Başkanı Bölük, "Giresun'dan İki Firma Türkiye'nin İlk 500'ünde"

Kurum ziyaretlerinin sona ermesinin ardından, Kıbrıs Gazisi Adil Kıraç’ı evinde ziyaret eden Vali Serdengeçti, Gazi Kıraç’a Türk bayrağı ve çiçek hediye etti. Vali Serdengeçti, Gazi Kıraç’tan Kıbrıs Harekatı sırasında yaşadıkları anıları dinleyerek bir süre sohbet etti. Gazilik anıları ve sonrasında yaşadıklarını anlatan Kıraç, Gazi olmasına rağlen demir doğrama mesleğinde uzun süre Bulancak İlçe Merkezinde esnaflık yaptığını ve şimdi işini oğluna devrettiğini belirterek , eçmişten bugüne yaşanan deneyimleri ve anıları paylaştı.

2023_297_14

Gazi Kıraç’ın azim ve fedakarlığına olan saygısını Vali Serdengeçtiye  dile getirdi. Vali Serdengeçti, “Gazi, toprağın vatan olma hikayesinin yaşayan şahididir. Kıbrıs Barış Harekâtı'nda 'gazilik' payesiyle şereflenen hemşehrimiz Adil Kıraç'ı ziyaret ettik. Cenab-ı Hak tüm gazilerimize sağlıklı, hayırlı ömürler nasip eylesin.” ifadelerini kullandı.