Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu ve beraberindeki heyet, 24 Ocak 2024 Çarşamba günü Vali Mehmet Fatih Serdengeçti'yi makamında ziyaret etti.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen eğitim öğretim faaliyetlerinin değerlendirilmesi kapsamında Giresun’a gelen Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah Güner, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Murat Gülşen’i Valilik protokol girişinde Vali Mehmet Fatih Serdengeçti karşıladı.

Ertuğrul Gazi Konal, "31 Mart seçimlerinin kazananı Cumhur İttifakı ve MHP olacaktır" dedi. Ertuğrul Gazi Konal, "31 Mart seçimlerinin kazananı Cumhur İttifakı ve MHP olacaktır" dedi.

2024_30_01

Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, beraberindeki heyetle Valilik makamına geçti. Valilik makamındaki ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu da hazır bulundu.

Sohbet ortamında gerçekleştirilen ziyarette Giresun’daki eğitim ve öğretim çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Giresun’un eğitimdeki başarısının daha yukarılara taşınabilmesi için il genelinde yapılan projeler ve çalışmalar hakkında değerlendirmeler yapıldı.

2024_30_04

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Serdengeçti, Giresun'un eğitim alanındaki başarısının her geçen yıl artırarak devam ettiğine dikkat çekerek, Millî Eğitim Bakanlığının eğitim altyapısı konusunda verdiği desteklerin, bu başarıda büyük pay sahibi olduğuna vurgu yaptı.

Kurumlar arası iş birliği ve bakanlıklar tarafından verilecek desteklerle bu başarı çıtasının daha da yukarı seviyelere çıkacağı inancında olduğunu söyleyen Vali Serdengeçti, eğitim alanında yapılan çalışmaların ilin sosyal ve ekonomik gelişimine de olumlu katkı sağladığını belirtti. 

2024_30_06

Ziyaret sırasında ildeki eğitim faaliyetlerinin genel bir değerlendirmesi yapıldı ve önemli projeler ile atılacak adımlar konusunda da fikir alışverişinde bulunuldu.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu ve beraberindeki heyet, Vali Serdengeçti'ye nazik kabulleri ve iş birliği için teşekkür ederek, ildeki eğitim standartlarını yükseltmeye yönelik yapılan çalışmaları ve projeleri her zaman destekleyeceklerini ifade ettiler.

Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.