Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Samsun Valiliği koordinesinde düzenlenen Metamfetamin ile Mücadele Bölge Değerlendirme Toplantısı'na video konferans yöntemiyle katıldı.

Sorunları çözmek, yaşam kalitesini artırmak adına Sorunları çözmek, yaşam kalitesini artırmak adına

Metamfetamin ile Mücadele Eylem Planı kapsamında 29 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilen Metamfetamin ile Mücadele Bölge Değerlendirme Toplantısı’na 13 farklı ilin Valileri, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürleri, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanları ile İl Sağlık Müdürleri katılım sağladı.

2024_38_02

Katılımcı iller arasında; Samsun, Giresun, Amasya, Bartın, Bayburt, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Ordu, Sinop, Tokat, Trabzon ve Zonguldak Valilikleri yer aldı.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıya ilimizden; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Özgür Özer ve Sahil Güvenlik 73 Komutan Vekili Üsteğmen Gökhan Arslan ile İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut katıldı.

2024_38_01

Samsun Valisi Orhan Tavlı'nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Metamfetamin ile Mücadele konusunda bölge illerinde yapılan etkili uygulamaların sunumlarıyla devam etti. Katılımcıların deneyim ve bilgi paylaşımları, bölgedeki çeşitli perspektifleri bir araya getirerek zengin bir platform oluşturdu.

2024_38_04

Vali Serdengeçti, toplantıyla ilgili olarak “2022-2024 Metamfetamin ile Mücadele Eylem Planı kapsamında Samsun Valiliğimiz koordinasyonun gerçekleştirilen Bölge Değerlendirme Toplantısına video konferans sistemi üzerinden katıldık.

Geleceğimizi zehirlemeye çalışan uyuşturucu tacirleri ile mücadelemizi en etkili şekilde ve kararlılıkla sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.