Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, görevine başladığı ilk günden itibaren resmî kurum temsilcileri başta olmak üzere milletvekilleri, belediye başkanları, iş insanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve ziyaretçi kabullerine devam ediyor.

Bu kapsamda Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, 4 Eylül Pazartesi günü sırasıyla; Eğitim Birsen Başkanı Muhammet Sarı ve yönetim kurulu üyeleri, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, 23. Dönem Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Denizhan Usta ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Giresun İl Temsilcisi Mümtaz Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ve yönetim kurulu üyeleri ile basın mensuplarını kabul etti.

Her bir kabulde kendi konuları ve çalışma alanları ile ilgili bilgilerin aktarıldığı ve kısa bir tanışma ve bilgilendirme toplantısı gibi geçen ziyaretlerde;

2023_316_03

Eğitim Birsen Başkanı Muhammet Sarı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından eğitim camiasındaki gelişmeler ve sorunlar ile eğitim seviyesinin daha üst sıralara çıkartılması için yapılması gerekenler dile getirildi.

2023_316_05

Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu tarafından ilçesinin belediyecilik hizmetleri ve altyapı projeleri başta olmak üzere çalışmaları hakkında bilgi aktarılırken,  turizm potansiyeli ve stratejileri üzerine de görüş alış verişinde bulunuldu.

2023_316_08

MHP Merkez İlçe Başkanı Denizhan Usta ve yönetimi tarafından, Giresun’un kalkınması noktasında yapılması gerekenler ve başlıca sorunlarının çözümü için yereldeki çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verildi.

2023_316_09

TÜGVA Giresun İl Temsilcisi Mümtaz Aydın ve beraberindeki heyet ise gençlik ve eğitim alanındaki projelerle, gerçekleştirdikleri etkinlikler hakkında bilgi aktardı. Ayrıca TÜGVA'nın ildeki faaliyetleri ve hedefleri ile gençlerin toplumsal sorumlulukları ve katılımı gibi konularda yapılan çalışmalar anlatıldı.

2023_316_12

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ve yönetim kurulu üyeleri de başta basın özgürlüğü, gazetecilik mesleği ve yerel medyanın habere ulaşmada yaşadığı sorunları dile getirdi.

Kabulde, kamu kurum ve kuruluşlarının kamuoyunu bilgilendirme noktasında Valilik ile yerel medya arasındaki iletişim ve iş birliği konuları da görüşüldü.

Vali Serdengeçti, bu toplantılarda iş birliği ve koordinasyonun önemini vurgulayarak, ilin her alanda kalkınması için el birliğiyle çalışma kararlılığını yineledi.

Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Ziyaretler, çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.