Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, şehrin kalkınmasını desteklemek amacıyla kurum ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda Vali Serdengeçti, 9 Kasım Perşembe günü sırasıyla Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Giresun Müdürlüğü ve Giresun Defterdarlığı ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Giresun İl Koordinatörlüğünü ziyaret ederek, brifingler aldı ve incelemelerde bulundu.

2023_461_04

İlgili Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Yakınoğlu’nun da hazır bulunduğu ziyaretlerde Vali Serdengeçti, kurum temsilcilerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Serdengeçti, ilk olarak KOSGEB İl Müdürü Yasin Sefer’den kurumun 2023 yılı faaliyetleri ile KOSGEB Destek Programları ve süreçleri hakkında bilgi aldı.

Vali Serdengeçti, ziyaretle ilgili olarak “KOSGEB Giresun Müdürlüğümüzü ziyaret ederek güçlü KOBİ'ler ve gelişen ekonomi yolunda ilimizde yürütülen çalışmalar hakkında brifing aldık.

Özenle takip ettiğimiz kurum faaliyetleri kapsamında Giresun'umuzda bu yıl içinde KOBİ ve girişimcilere 14.163.042 ₺ destek sağlandı.” ifadelerini kullandı.

“Yavuzkemal - Bektaş Karayolu, Karayolları Yol Ağına Alınıyor” “Yavuzkemal - Bektaş Karayolu, Karayolları Yol Ağına Alınıyor”

2023_461_06

KOSGEB İl Müdürlüğü ziyaretinin ardından Giresun Defterdarlığını ziyaret eden Vali Serdengeçti, İl Deffterdarı Mesut Akbulut’tan kurumun işleyişi ile ilgili bilgi aldı.

Vali Serdengeçti, ziyaret sonrası “İl Defterdarlığımızı ziyaret ederek teşkilat yapısı, personel ve araç durumu, vergi mükellef sayıları, tahakkuk ve tahsilat işlemleri ile genel kurum çalışmaları hakkında brifing aldık. Görevlerinde başarılar diliyorum.” cümlelerine yer verdi.

Kurum ziyaretlerinde son olarak DOKA İl Koordinatörlüğünü ziyaret eden Vali Serdengeçti, “DOKA İl Koordinatörlüğümüzü ziyaret ederek Yatırım Destek Ofisinin faaliyetleri ve yürütülen projeler hakkında bilgiler aldık.

DOKA'nın başta turizm sektörü olmak üzere Giresun'umuzun ekonomik kalkınmasına destek sağlayacak çalışmalarını oldukça önemsiyoruz.” sözlerini kullandı.