Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın başlaması ve "İlköğretim Haftası" etkinlikleri kapsamında, ziyaretçileri ağırladı.

11 Eylül Pazartesi günü ilk olarak Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Bülent Çiftçi ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu’nu makamında kabul etti.

Eğitim konuları üzerine bir süre sohbet eden ikili, iş birliği ve eğitim alanında yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

LGS Başvuruları Başladı LGS Başvuruları Başladı

Ardından İlköğretim Haftası kapsamında Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu başkanlığındaki Giresun Merkez Namık Kemal İlkokulu heyeti Vali Serdengeçti'yi ziyaret etti.

2023_328_07jpeg

Okul Müdürü Ömer Köse ile birlikte Vali Serdengeçti'yi ziyarete gelen Namık Kemal İlkokulu öğrencileri Elif Öztürk ve Eymen Naldemircioğlu, kendilerini kabulden duydukları memnuniyeti dile getirerek Vali Serdengeçti'ye çiçek takdim ettiler.

Vali Serdengeçti de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni eğitim-öğretim yılının Giresun, ülkemiz ve milletimize hayırlar getirmesini temenni etti.

Ayrıca, öğretmenlere ve öğrencilere başarılar dileyerek, eğitim ve öğretimin önemini vurguladı.

Vali Serdengeçti, Elif ve Eymen'e de eğitimlerine devam etmeleri ve hayallerini gerçekleştirmek için azimle çalışmaları gerektiğini belirtti. Öğrencilere çeşitli hediyeler vererek motive etti.

Vali Serdengeçti, Giresun'da eğitim kalitesini yükseltmek ve gençlerin geleceğini desteklemek için elinden gelen çabayı göstermeye devam edeceklerini belirtti.