Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, "19 Eylül Gaziler Günü" münasebetiyle Gaziler onuruna düzenlenen yemeğe katıldı.

Giresunspor Olağanüstü Kongreye Gidiyor! Giresunspor Olağanüstü Kongreye Gidiyor!

Valilik himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 19 Eylül Salı günü saat 13.30'da Giresun İl Özel İdare binasında gerçekleştirilen bu özel etkinlik, gazilerin ve ailelerinin bir araya gelmesine vesile oldu.

2023_338_08

Vali Serdengeçti, yemeğin başında Gazilerin bulunduğu masaları ziyaret ederek onlarla samimi bir şekilde selamlaştı ve ailelerin hal ve hatırlarını sordu.

Gazilere hitaben bir konuşma yapan Vali Serdengeçti, Gazilerin ülkemizin gerçek kahramanları olduğunu ve onların fedakarlıklarının unutulmaması gerektiğini vurguladı. Sosyal medya hesabından da "19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir an bile tereddüt etmeden istiklâl ve istikbâlimiz için canlarını ortaya koyan, bedenleriyle bedel ödeyen kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin değerli yakınlarıyla yemek programında bir araya geldik. Allah hepsinden razı olsun." paylaşımında bulundu.

2023_338_10

Yemek sonrasında Vali Serdengeçti, gazi çocuklarıyla yakından ilgilenerek gazilerle ve aileleriyle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Etkinliğe; Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu ve protokol üyeleriyle birlikte Gazilerimiz ve aileleri katıldı.