Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, 7 Aralık Perşembe günü Espiye ilçesini ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu.

Vali Serdengeçti, ziyaret kapsamında ilk olarak Espiye Ericek Köy Grup Yolları mevkiinde incelemelerde bulunarak yetkililerden yapılan çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Serdengeçti’ye, MAKİŞ ve Karayolları yetkilileri tarafından Espiye Soğukpınar sapağı ile Ericek arasında bulunan grup yolunun ulaşıma açıldığı ve genişletme çalışmalarının devam ettiği bilgisi verildi. Yüklenici firma ve kurum yetkililerine teşekkür eden Vali Serdengeçti, grup yolundaki çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için talimat verdi.

Vali Serdengeçti, inceleme sonrası yaptığı paylaşımda “Heyelan nedeniyle kapanan ve ekiplerimizin yoğun çalışmaları neticesinde 30 Kasım'da ulaşıma açılan Ericek Grup Yolunda incelemelerde bulunduk. Bu mevkide yol genişletme faaliyetlerimiz de devam ediyor.” ifadelerine yer verdi.

2023_503_10

İncelemelerin ardından Vali Serdengeçti, Ericek İlkokulu ve Ericek Ortaokulunu ziyaret ederek okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Okulların fiziki durumu, eğitim olanakları ve öğrencilerin ihtiyaçları hakkında bilgi alan Vali Serdengeçti, öğrencilerle sohbet ederek başarı dileklerinde bulundu.

Vali Serdengeçti, okul ziyaretleri sonrasında “Bugün gönül köprülerimize yenilerini ekledik. Bu ildeki her çocuğun geleceğine, hayallerine uzanan yolda sorumluluk üstlenmekten onur duyuyoruz.” cümlelerini kullandı.

2023_503_11

Espiye Müftüsü Gülbe'den hasta ve yaşlılara moral ziyareti Espiye Müftüsü Gülbe'den hasta ve yaşlılara moral ziyareti

Vali Serdengeçti, Espiye ilçesinde son durağı olarak, Ericek Köy Muhtarlığını ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Vali Serdengeçti, Ericek Köyü Muhtarı Menderes Abdioğlu başta olmak üzere vatandaşların dilek ve sorunlarını dinleyerek, onlarla samimi bir diyalog kurdu.

İnceleme ve ziyaretler sırasında Espiye Kaymakamı Taner Tengir, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tolga Erener ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ile diğer yetkililer de hazır bulundu.