Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen ve 81 il valisinin katılımıyla gerçekleşen Valiler Toplantısı'na katıldı.

tttttttttt

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 9-10 Ocak tarihlerinde gerçekleşen toplantının ilk günü, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açılış konuşmalarıyla başladı.

ttttttt

ttttttttt

İki gün sürecek olan toplantının ilk gününde yapılan 1. oturumda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, önemli konularda bilgi ve görüşlerini paylaştılar.

ttttt

Toplantının 2. oturumuna geçildiğinde, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, kendi bakanlıklarıyla ilgili konularda sunumlarını gerçekleştirdiler.

t

Köse, Aytekin Şenlikoğlu’nu da mal varlığını açıklamaya davet etti. Köse, Aytekin Şenlikoğlu’nu da mal varlığını açıklamaya davet etti.

Son oturum olan 3. oturumda ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, katılımcılara bakanlıklarıyla ilgili önemli konularda bilgi verdi ve valilerin yönlendirdiği sorulara cevaplar sundu.

tttt

Toplantı süresince, valilerin koordinasyonunda yürütülen kamu hizmetleri, bakanlık faaliyetleri ve genel ülke gündemiyle ilgili değerlendirmeler yapıldı.