Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, 25 Ekim Çarşamba günü şehrin farklı bölgelerinde gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemelerle önemli projeleri yakından takip etti.

Vali Serdengeçti, ilk olarak Giresun'da Haziran ve Temmuz 2023 tarihlerinde yaşanan aşırı yağışların ardından Duroğlu Beldesi Yavşan mevkiinde hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesi için yürütülen çalışmaları inceledi. Ayrıca, bölgedeki son durumu da detaylı bir şekilde tetkik etti.

2023_411_02

Akabinde 2020 yılında oluşan sel afetinden zarar gören ve daha sonra Haziran ve Temmuz 2023 tarihlerindeki aşırı yağışlardan da etkilenen Erimez Kulakkaya yolu üzerinde yapımı devam eden duvar ve yol yapım çalışmalarını inceleyen Vali Serdengeçti, afet sonrası yeniden yapılanma çalışmalarını denetledi.

2023_411_15

Vali Serdengeçti, Mesudiye Köyü'nde yapılması planlanan meydan düzenleme çalışmalarını da yerinde değerlendirdi. Mesudiye Köyü Merkez Camii’nde vatandaşlarla da bir araya gelen Vali Serdengeçti, hemşehrilerimizle çay içip taleplerini dinledi.

2023_411_17

Vali Serdengeçti, incelemelerle ilgili olarak “İlimizde Haziran ayında görülen aşırı yağışlardan etkilenen bölgelerimizin son durumunu tetkik ettik. Mesudiye Köyümüzde yapılması planlanan meydan düzenleme çalışmalarını yerinde değerlendirdik.” sözlerine yer verdi.

Vali Serdengeçti, bölgedeki ziyaretlerine 32 köy içme suyu projesini yerinde inceleyerek devam etti. Projenin hayati önemini vurgulayarak, hızlandırılması talimatını veren Vali Serdengeçti, “Su hayattır. İl Merkezimize bağlı köyümüzün yüksek debili, sağlıklı ve memba kalitesinde içme suyuna kavuşacağı 'İçme Suyu Projemiz' kapsamında yürütülen çalışmaları inceledik.” ifadelerini kullandı.

2023_411_26

Vali Serdengeçti, Giresun Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığına ait Batlama Şantiyesini de ziyaret ederek, şantiye makine parkı ve personel durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Serdengeçti, şantiye ziyaretiyle ilgili olarak “Köylere Hizmet Götürme Birliği Şantiyesini ziyaret ederek mesai arkadaşlarımızla bir araya geldik, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldık.” sözlerine yer verdi.

2023_411_19

Vali Serdengeçti, ziyaret ve incelemelerine ilimiz turizmi için önemli destinasyon merkezleri ile devam etti. Giresun'un doğal güzelliklerini turizme açma amacıyla Kulakkaya Yaylası'nda yapılan çalışmaları inceleyen Vali Serdengeçti, turizm destinasyonlarını geliştirmek için yapılması gerekenleri değerlendirdi.

2023_411_20

Vali Serdengeçti ve beraberindeki heyet, Yavuzkemal Belediyesi Sosyal Tesislerini de ziyaret etti. Yavuzkemal Belediye Başkanı Adem Önal tarafından Vali Serdengeçti’ye Kulakkaya’nın tanıtımı ile ilgili kitap takdim edldi.

Görele Kaymakamlığına atanan Genç, görevine başladı Görele Kaymakamlığına atanan Genç, görevine başladı

2023_411_09

Giresun'un turizm potansiyelini artırmayı hedefleyen bir diğer projeyi değerlendiren Vali Serdengeçti, Gelin Kayası'nın seyir terası ve çevre düzenlemesi yapımının henüz proje aşamasında olduğu bilgisini aldı. Bu eşsiz bölgeyi turizme kazandırma çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek “Dik bir yamaçta sıra dışı duruşu ve efsanelere konu olan hikayesiyle ziyaretçileri kendine geçen Gelin Kayasını turizme kazandırmak için seyir terası ve çevre düzenleme faaliyetleri başta olmak üzere yapabileceğimiz çalışmaları yerinde değerlendirdik.” cümlelerine yer verdi.

İncelemeler sırasında Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tolga Erener, Merkez İlçe KHGB Müdürü Necati Apaydın, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Erdem Kılavuz ile İl Genel Meclis Üyeleri Fuat Yurt ve Mustafa Yıldız da hazır bulundu.