112 Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Kurulu Toplantısı, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında yapıldı.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda 28 Eylül 2023 Perşembe günü saat 14.00’te gerçekleştirilen toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, “Acil çağrı hizmetleri, toplumun can damarıdır ve bu hizmetin sağlıklı bir şekilde işlemesi hayati öneme sahiptir. Bu nedenle, burada bulunan tüm kurum ve yetkililer olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz.

Acil çağrı hizmetlerinin etkin bir şekilde sunulması, insan hayatını kurtarmak ve acil durumlarda hızlı müdahale sağlamak açısından kritik bir öneme sahiptir. Bu doğrultuda, toplantıda ele alacağımız konular, bu hizmetin daha da iyileştirilmesi ve vatandaşlarımıza daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılması için atılması gereken adımları belirlememiz açısından son derece önemlidir.” ifadelerini kullandı.

2023_369_07

Toplantıda; alınan ihbarlar için vaka formlarının çağrı yönlendiriciler ve uç birimlerde görevli personel tarafından eksiksiz olarak doldurulması gerekliliği vurgulandı. Ayrıca, çağrı alıcı ve yönlendirici personelinin çağrı reaksiyon sürelerinin gözden geçirilerek yüksek olan sürelerin düşürülmesi için gerekli tedbirlerin alınması gerektiği üzerinde duruldu.

Asılsız çağrıların asgari düzeye indirilmesi ve olası aksaklıkların önüne geçilmesi için çeşitli önlemler alınmasına yönelik de konuşmalar yapıldı. Ayrıca, Bakanlığın 2023 yılı çalışma planı hedeflerinin gerçekleştirilmesi konusu da toplantı gündemine alındı.

Görüş ve önerilerin ardından toplantı sonunda, çalışmaların kararlılıkla devam etmesi ve tüm kurumların sorumluluklarını yerine getirme konusundaki azami çaba göstermeleri gerektiği vurgulandı.

Şehit yakınları, Gaziler ve Engellilere yüzde 50 indirim Şehit yakınları, Gaziler ve Engellilere yüzde 50 indirim

2023_369_05

Toplantı sonrası Vali Serdengeçti, “Acil çağrı hizmetlerinin ilimizde daha etkin ve hızlı olarak vatandaşlarımıza sunulması, ilgili kurumlarımız arasındaki iş birliği ve koordinasyonun artırılması amacıyla Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Kurulu Toplantısını gerçekleştirdik.” sözlerine yer verdi.

Toplantıya; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, Sahil Güvenlik 73 Komutanı Yüzbaşı Emre Meral, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Murat Cavunt, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Mustafa Türedi, Orman Bölge Müdürü Ahmet Ulukan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ali Hıdır ile diğer yetkililer katıldı.